Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GP Chin: Robert Kubica przed Russellem, ale to nie koniec problemów Williamsa

12.04.2019 08:41
sport

Robert Kubica zajął 18. miejsce w pierwszej sesji treningowej Grand Prix Chin Formuły 1. Krakowianin po raz pierwszy był przed Georgem Russellem. Najlepszy czas uzyskał Sebastian Vettel.

Robert Kubica fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica jeszcze przed rozpoczęciem jazd zaznaczał, że GP Chin będzie kolejnym weekendem, w którym Williams będzie chciał zrozumieć, co dzieje się z ich samochodem. Polak przyznał, że poprawa bolidu wyniknie jedynie z powodu warunków na torze, a nie z nowych rozwiązań od zespołu.

Na początku pierwszego treningu Kubica był wolniejszy od Russella o niemal pół sekundy. Później 34-latek zgłaszał swojemu inżynierowi problem z nadsterownością i dziwnym zachowaniem samochodu. Gdy Kubicy założono nowe opony, jego tempo znacznie się poprawiło. W pewnym momencie polski kierowca był jedynie 1,7 sekundy wolniejszy nie od najbliższego rywala, ale od….Lewisa Hamiltona z Mercedesa.

GP Chin: Robert Kubica weźmie udział w 1000. wyścigu Formuły 1 [ZAPOWIEDŹ]

Jeśli chodzi o górną część tabeli, to dobre tempo prezentował Charles Leclerc, który tasował się z Hamiltonem i Sebastianem Vettelem o miano najszybszego zawodnika na torze. Na sam koniec pierwszego treningu większość kierowców jechała na używanym ogumieniu, dlatego kibice nie obserwowali poprawy czasów okrążeń.

Ostatecznie pierwsza sesja padła łupem Sebastiana Vettela, który z czasem 1:33.911 wygrał trening. Tuż za nim uplasowali się Lewis Hamilton i Charles Leclerc.

Natomiast Robert Kubica został sklasyfikowany na 18. pozycji przed Russellem i Antonio Giovinazzim, który nie pokonał ani jednego okrążenia pomiarowego. 34-latek stracił do Vettela 2,9 s, co było najmniejszą stratą do najszybszego kierowcy piątkowego treningu w tym sezonie.

GP Chin: Wyniki 1. sesji treningowej

RadioZET.pl/MW

Oceń