Robert Kubica przed GP Chin: Poprawa będzie zaskoczeniem

Maciej Walasek
11.04.2019 18:35
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica przed Grand Prix Chin odniósł się do problemów Williamsa. Krakowianin zdradził, że jego zespół wciąż nie rozwiązał problemów, a ewentualna poprawa sytuacji może nastąpić jedynie z powodu warunków na torze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Robert Kubica tradycyjnie z resztą kierowców spotkał się z dziennikarzami przed piątkowymi treningami. Mimo że od ostatniej rywalizacji w Bahrajnie minęły dwa tygodnie, 34-latek nie miał dobrych wiadomości. Zawodnik Williamsa przyznał, że jego zespół wciąż boryka się z problemami z brakiem części zamiennych, przez co będzie jechał z taką samą podłogą, która uległa uszkodzeniu w Australii.

GP Chin: Robert Kubica weźmie udział w 1000. wyścigu Formuły 1 [ZAPOWIEDŹ]

Krakowianin podkreślił, że wciąż ma jeden i ten sam cel – starać się być lepszym kierowcą i robić jak najlepszą pracę z tego, co jest dostępne. Jeżeli chodzi o poprawę formy brytyjskiej stajni, może być lepsza jedynie przez charakterystykę toru w Szanghaju.

- Będę zdziwiony, jeśli możemy oczekiwać tu czegoś całkowicie innego. Mam nadzieję, że będzie inaczej, ale jeśli będzie lepiej, to tylko dlatego, że panują inne warunki i tor jest inny, a nie z powodu innych czynników – powiedział Kubica.

Zobacz także

- Pierwsze trzy tory bardzo się od siebie różnią. Australia, ponieważ nie jest to tor permanentny, Bahrajn z powodu obciążeń na tylnych oponach i ograniczeń z tyłu. Tu jest trochę bardziej tak, jak w Australii. Z drugiej strony są bardzo długie proste, co bardziej komplikuje kwestie docisku aerodynamicznego, oporów powietrza oraz temperatur. Definitywne wygląda na to, że będzie zimno, więc musimy zobaczyć, jak sobie z tym poradzi nasz bolid – dodał.

Grand Prix Chin odbędzie się w ten weekend (11-13 kwietnia).