Zamknij

Robert Kubica ukarany punktami karnymi. Pierwszy raz w swojej karierze

17.11.2019 21:27
Robert Kubica z punktami karnymi
fot. ROKiT Williams Racing/Twitter

Robert Kubica został ukarany za spóźniony wyjazd z boksu podczas wyścigu o GP Brazylii na torze Interlagos w Sao Paulo. Na polskiego kierowcę sędziowie nałożyli dwa punkty karne. To pierwszy taki przypadek w karierze 34-latka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica na 22. okrążeniu w wyścigu GP Brazylii zjechał do alei serwisowej na zmianę opon. Po chwili Polak został wypuszczony z boksu wprost na jadącego Max Verstappena. O mały włos, a między zawodnikami doszłoby do kolizji. Kilka chwil później sędziowie nałożyli na 34-latka pięciosekundową karę, którą odbył przy kolejnym zjeździe.

Jednak na tej karze się nie skończyło. Po niedzielnej rywalizacji, Kubica otrzymał dwa punkty karne. Informację na Twitterze przekazał Mikołaj Sokół, dziennikarz Eleven Sports.

- Robert Kubica otrzymał dwa punkty karne. Zdaniem sędziów sygnał do odjazdu ze stanowiska dostał w odpowiednim momencie, ale ruszył zbyt wolno i to była jego wina - napisał.

To pierwsze punkty karne w karierze Polaka. Według przepisów w Formule 1, jeżeli kierowca w ciągu 365 dni otrzyma 12 punktów karnych, zostanie wykluczony z jednego wyścigu.

RadioZET.pl