Zamknij

Robert Kubica przeprosił Maxa Verstappena za incydent w wyścigu

18.11.2019 15:27
Robert Kubica przeprosił Verstappena
fot. materiały prasowe

Robert Kubica przeprosił Maxa Verstappena za incydent, do jakiego doszło w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Brazylii. - Wiem, że mogło to być bardzo denerwujące - podkreślił.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica na 22. okrążeniu wyścigu o GP Brazylii zjechał do alei serwisowej. Chwilę przed Polakiem swoich mechaników odwiedził również Max Verstappen. Kiedy w bolidzie krakowianina zmieniono opony, zespół wypuścił 34-latka, który o mało co, nie zderzył się z jadącym zawodnikiem Red Bulla. Holender natychmiast zareagował, wykrzykując przez radio: „Co oni k***a wyprawiają?!”. Chwilę później 22-latek stracił prowadzenie na rzecz Lewisa Hamiltona. Finalnie polski kierowca został ukarany pięcioma sekundami kary.

- Nie widziałem, że Max jedzie, a kiedy usłyszałem, było już za późno. Też jestem rozczarowany całą tą sytuacją, bo wiem, że jest to strasznie denerwujące. Nie powinno się to zdarzyć, to oczywiste, szczególnie że walczę tylko z kolegą z drużyny, a Verstappen był na czele stawki. Bardzo przepraszam, ale nic nie mogłem już zrobić - tłumaczył Kubica po niedzielnej rywalizacji.

Po wyścigu sędziowie dodatkowo nałożyli na zawodnika Williamsa dwa punkty karne. W GP Brazylii Kubica zajął 16. miejsce.

RadioZET.pl/motorsport.com