Zamknij

GP Belgii: Bottas z najlepszym czasem w pierwszym treningu, dramat Ferrari

28.08.2020 13:22
Valtteri Bottas podczas GP Belgii
fot. PAP/EPA

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas w pierwszym treningu GP Belgii. Tuż za nim uplasował się Lewis Hamilton, a trzeci był Max Verstappen. Fatalne wyniki odnotowali kierowcy Ferrari, którzy zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką.

Valtteri Bottas jako pierwszy pojawił się na torze. Za nim wyjeżdżali kolejni zawodnicy, którzy postawili na twarde opony. Po pierwszych 30 minutach na czele znajdował się Max Verstappen z czasem 1:45.478.

Problemy napotkała ekipa Haasa. Mechanicy starali uporać się z kłopotami w bolidach Grosjeana i Magnussena, co ostatecznie im się nie udało. Poza kierowcami amerykańskiego zespołu, czasu okrążenia nie odnotował Antonio Giovinazzi.

Po godzinie treningu na pierwsze miejsca awansował Valtteri Bottas – 1:44.493. Fin nie oddał prowadzenia do końca sesji. Miejsce tuz za nim zajął Lewis Hamilton, który do zespołowego partnera stracił 0,069 sekundy. Na trzecim miejscu mający czas o zaledwie 0,081 sekundy gorszy od Hamiltona uzyskał Max Verstappen.

Fatalnie podczas pierwszej sesji treningowej spisało się Ferrari. Na 14. miejscu znalazł się Charles Leclerc, a za nim był Sebastian Vettel.

GP Belgii - 1. trening: WYNIKI

RadioZET.pl/