Zamknij

GP Bahrajnu: Kubica szybszy na treningu od etatowego kierowcy Alfy Romeo

27.11.2020 14:40
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica (Alfa Romeo Racing Orlen) uzyskał 13. czas na pierwszym piątkowym treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, 15. rundą mistrzostw świata. Najszybszy był siedmiokrotny triumfator cyklu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa.

Lewis Hamilton jedno okrążenie na torze Sakhir przejechał w czasie 1.29,033. Drugi rezultat, gorszy o 0,049 s, miał jego partner z zespołu Fin Valtteri Bottas, a trzeci ze stratą 0,967 s był Meksykanin Sergio Perez z Racing Point, który po sezonie odchodzi z tego teamu.

Robert Kubica, który w teamie Alfa Romeo Racing Orlen jest kierowcą testowym i rezerwowym, stracił do zwycięzcy 1,699 s. Drugi kierowca tego zespołu Włoch Antonio Giovinazzi miał 16. rezultat, gorszy od Hamiltona o 1,863 s.

GP Bahrajnu - WYNIKI 1. treningu

W piątek zadaniem Polaka, który m.in. testował nowe opony przygotowane na sezon 2021, było ustawianie bolidu na niedzielny wyścig.

To był pierwszy trening Polaka od ponad trzech miesięcy. Ostatnio Kubica uczestniczył w treningu Alfa Romeo w sierpniu przed Grand Prix 70-lecia. Na brytyjskim torze Silverstone uzyskał wtedy 19. czas okrążenia. Wcześniej jeździł podczas drugiego treningu w Austrii i na Węgrzech.

Zgodnie z umową Kubica ma w tym roku trenować pięć razy. W piątek w Bahrajnie wyjechał na tor po raz czwarty, ostatni piąty trening zaliczy przed drugim wyścigiem w Bahrajnie (6 grudnia) o Grand Prix Sakhir albo przed kończącym sezon GP Abu Zabi (13 grudnia).

Drugi trening na Sakhir rozpocznie się o godz. 16. W miejsce Kubicy do bolidu Alfy Romeo wsiądzie Fin Kimi Raikkonen.

RadioZET.pl/PAP