GP Bahrajnu: Pole position dla Hamiltona, kiepskie kwalifikacje Alfy Romeo

28.11.2020 17:04
Lewis Hamilton

Lewis Hamilton z Mercedesa był najszybszy w kwalifikacjach do 15. rundy mistrzostw świata Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu i tym samym zapewnił sobie 98. w karierze pole position na niedzielny wyścig. Na drugim miejscu uplasował się Valtteri Bottas (Mercedes), zaś na trzecim Max Verstappen (Red Bull).

Mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, 15. rundy cyklu. Hamilton, który po raz 98. w karierze będzie startował z pole position, uzyskał czas 1.27,264, co jest rekordem toru Sakhir.

Drugie miejsce ze stratą 0,289 s zajął partner Hamiltona z zespołu Fin Valtteri Bottas, a trzecie Holender Max Verstappen z Red Bulla - strata 0,414 s.

Hamilton i Bottas ruszą do wyścigu z pierwszej linii. Na drugiej obok Verstappena ustawi się Taj Alexander Albon także z Red Bulla.

Na trzeciej linii staną Meksykanin Sergio Perez z Racing Point i Australijczyk Daniel Ricciardo w Renault.

Hamilton najczęściej w historii mistrzostw świata startował do wyścigu z pierwszej pozycji. W sobotę po raz 98. wywalczył pole position. Jedyny Polak w historii cyklu Robert Kubica pole position wywalczył raz - w 2008 roku w Bahrajnie. W tym sezonie jest kierowcą testowym i rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen.

Ponownie słabo wypadku obaj kierowcy teamu Polaka. Odpadli już w pierwszej części kwalifikacji (Q1) - Włoch Antonio Giovinazzi był 16., a Fin Kimi Raikkonen 17.

Rywalizacja w F1 w sezonie 2020 jest już rozstrzygnięta. Tytuł indywidualnie zdobył Hamilton, jego zespół Mercedes triumfował także w klasyfikacji konstruktorów.