Zamknij

Robert Kubica wraca za kierownicę bolidu. Dobre wiadomości z Alfy Romeo

26.11.2020 13:43
Robert Kubica
fot. XPB/Press Association/East News

Robert Kubica weźmie udział w pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem 15. rundy mistrzostw świata Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu - poinformował zespół Alfa Romeo Racing Orlen. Polak pojedzie bolidem Kimiego Raikkonena.

Robert Kubica weźmie udział w pierwszym, piątkowym treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, 15. rundą mistrzostw świata - oświadczył zespół Alfa Romeo Racing Orlen. Polak będzie miał do dyspozycji bolid Fina Kimiego Raikkonena.

W pierwszej wersji programu na GP Bahrajnu, jaki przedstawiono na początku tygodnia, we wszystkich treningach włoskiego teamu, w którym kierowcą rezerwowym i testowym jest Kubica, mieli uczestniczyć wyłącznie Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi.

Zobacz także

GP Bahrajnu. Alfa Romeo: Robert Kubica weźmie udział w 1. treningu

- Cieszymy się, że Robert wróci do samochodu już w pierwszej sesji treningowej. On bardzo dobrze zna tor Sakhir, pomoże nam w ustawieniu samochodu. Przez cały sezon korzystamy z jego doświadczenia, razem pracujemy nad rozwojem całej ekipy - powiedział szef teamu Frederic Vasseur.

Ostatnio Kubica uczestniczył w treningu Alfy Romeo w sierpniu przed Grand Prix 70-lecia. Na brytyjskim torze Silverstone uzyskał wtedy 19. czas okrążenia. Wcześniej jeździł podczas drugiego treningu w Austrii i na Węgrzech.

Zgodnie z umową Kubica ma w tym roku trenować pięć razy. W piątek w Bahrajnie wyjedzie na tor po raz czwarty, ostatni piąty zaliczy przed drugim wyścigiem w Bahrajnie (6 grudnia) o Grand Prix Sakhir albo przed kończącym sezon GP Abu Zabi (13 grudnia).

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP