GP Azerbejdżanu: Williams dostanie odszkodowanie za wypadek Russella

Krzysztof Sobczak
04.05.2019 12:10
George Russell
fot. Twitter/screen

Williams otrzyma odszkodowanie na wypadek George'a Russella, do którego doszło w trakcie pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Azerbejdżanu. Promotor wyścigu zapowiedział, że organizatorzy pokryją 100 procent kosztów związanych z naprawą auta.

Zagłosuj

Czy kierowcy Williamsa zdobędą w tym sezonie jakiej punkty?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

George Russell uszkodził bolid wskutek najechania na niewłaściwie zabezpieczoną studzienkę kanalizacyjną na ulicznym torze w Baku. Wiceszefowa teamu Claire Williams od razu zapowiadała, że zespół, który cały czas zmaga się z niedoborem części zamiennych, będzie domagał się rekompensaty. Promotorzy GP Azerbejdżanu podjęli już działania w celu wypłaty odszkodowania.

Wypadek Russella. Wina po stronie organizatora

- To nasza wina. Przyznaliśmy się do tego. To coś, co nie powinno się wydarzyć. Sprawdziliśmy naszą polisę ubezpieczeniową i w pełni pokrywa takie zdarzenia - powiedział "Motorsportowi" Arif Rahimow, organizator wyścigu.

- Nasz dział prawny już rozmawia z prawnikami Williamsa. Na pewno dostaną 100 proc. zwrotu kosztów. Nie ma między nami żadnej urazy. Każda ze stron rozumie, że ten wypadek Russella nie powinien mieć miejsca. Nie było to też celowe działanie z naszej strony. Wysłaliśmy nawet kwiaty Claire Williams, by wiedziała, że jest nam przykro - dodał.

Do podobnego zdarzenia doszło na torze Sepang w Malezji w 2017 roku. Wówczas auto uszkodził Romain Grosjean, a Haas ponad rok walczył o odszkodowanie. Teraz wydaje się, że wszystkie formalności zostaną załatwione szybciej.

- Rozmawialiśmy z naszą firmą ubezpieczeniową. Powiedzieliśmy im, że powinni wypłacić pieniądze jak najszybciej, że nie może to trwać rok. Williams potrzebuje tych pieniędzy, aby móc je wykorzystać jeszcze w tym sezonie - podkreślił Rahimow.

Po czterech rundach mistrzostw świata Formuły 1 kierowcy Williamsa - Robert Kubica i George Russell - wciąż są bez punktów. To jedyny taki zespółw stawce.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS