Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GP Azerbejdżanu: Williams dostanie odszkodowanie za wypadek Russella

04.05.2019 12:10
sport

Williams otrzyma odszkodowanie na wypadek George'a Russella, do którego doszło w trakcie pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Azerbejdżanu. Promotor wyścigu zapowiedział, że organizatorzy pokryją 100 procent kosztów związanych z naprawą auta.

George Russell fot. Twitter/screen
Zagłosuj

Czy kierowcy Williamsa zdobędą w tym sezonie jakiej punkty?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

George Russell uszkodził bolid wskutek najechania na niewłaściwie zabezpieczoną studzienkę kanalizacyjną na ulicznym torze w Baku. Wiceszefowa teamu Claire Williams od razu zapowiadała, że zespół, który cały czas zmaga się z niedoborem części zamiennych, będzie domagał się rekompensaty. Promotorzy GP Azerbejdżanu podjęli już działania w celu wypłaty odszkodowania.

Wypadek Russella. Wina po stronie organizatora

- To nasza wina. Przyznaliśmy się do tego. To coś, co nie powinno się wydarzyć. Sprawdziliśmy naszą polisę ubezpieczeniową i w pełni pokrywa takie zdarzenia - powiedział "Motorsportowi" Arif Rahimow, organizator wyścigu.

- Nasz dział prawny już rozmawia z prawnikami Williamsa. Na pewno dostaną 100 proc. zwrotu kosztów. Nie ma między nami żadnej urazy. Każda ze stron rozumie, że ten wypadek Russella nie powinien mieć miejsca. Nie było to też celowe działanie z naszej strony. Wysłaliśmy nawet kwiaty Claire Williams, by wiedziała, że jest nam przykro - dodał.

Do podobnego zdarzenia doszło na torze Sepang w Malezji w 2017 roku. Wówczas auto uszkodził Romain Grosjean, a Haas ponad rok walczył o odszkodowanie. Teraz wydaje się, że wszystkie formalności zostaną załatwione szybciej.

- Rozmawialiśmy z naszą firmą ubezpieczeniową. Powiedzieliśmy im, że powinni wypłacić pieniądze jak najszybciej, że nie może to trwać rok. Williams potrzebuje tych pieniędzy, aby móc je wykorzystać jeszcze w tym sezonie - podkreślił Rahimow.

Po czterech rundach mistrzostw świata Formuły 1 kierowcy Williamsa - Robert Kubica i George Russell - wciąż są bez punktów. To jedyny taki zespółw stawce.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń