GP Azerbejdżanu: Williams żąda rekompensaty od organizatorów za uszkodzenie bolidu Russella

Maciej Walasek
27.04.2019 10:25
Williams
fot. PAP/EPA

Claire Williams przyznała, że będzie domagać się rekompensaty od organizatorów Grand Prix Azerbejdżanu za uszkodzenie samochodu George’a Russella. Szefowa zespołu z Grove powołała się na przykład Haasa sprzed kilku sezonów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W pierwszej sesji treningowej Grand Prix Azerbejdżanu George Russell najechał na wystającą studzienkę i bardzo poważnie uszkodził nadwozie swojego bolidu. Organizatorzy GP Azerbejdżanu niemal natychmiast odwołali trening i zaczęli sprawdzać pozostałe studzienki znajdujące się na torze. To był bardzo poważny kłopot dla Williamsa, który od początku sezonu zmaga się z brakiem części zamiennych.

W drugim treningu jeździł tylko Robert Kubica. W międzyczasie w garażu brytyjskiej stajni, mechanicy gorączkowo pracowali nad odbudową samochodu, tak, żeby Russell mógł wziąć udział w trzeciej sesji. Claire Williams zapowiedziała, że będzie domagać się rekompensaty od organizatorów.

Zobacz także

– To jasne, że powinniśmy dostać rekompensatę. Wiem, że to nie pierwszy raz. Z tego co pamiętam ekipa Hassa otrzymał rekompensatę, gdy kilka lat temu doszło do identycznego incydentu na torze Sepang w Malezji, a zatem na pewno będziemy rozmawiać z organizatorami.

W wywiadzie dla telewizji Sky, szefowa teamu nie chciała podać, o jaką konkretną kwotę chodzi. Eksperci wyliczyli uszkodzenia na ponad pół miliona euro. Jednak po szczegółowych badaniach, ta suma może wzrosnąć.

RadioZET.pl/onet.pl/MW