GP Azerbejdżanu: Dramat Williamsa. Pierwszy trening przerwany po wypadku George'a Russella

Maciej Walasek
26.04.2019 11:37
George Russell
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Pierwsza sesja treningowa Grand Prix Azerbejdżanu została przerwana. Wszystko za sprawą incydentu z udziałem George'a Russella, który najechał na studzienkę i poważnie uszkodził swój bolid.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwsza sesja treningowa Grand Prix Azerbejdżanu rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 11.00. Po zaledwie 20 minutach doszło do nietypowego zdarzenia. George Russell jadący na prostej, najechał na studzienkę kanalizacyjną i kompletnie zniszczył tył samochodu. Na torze pojawiła się czerwona flaga. Wszyscy czekali aż służby porządkowe uporają się z problemem. Po kilku minutach okazało się, że kłopot jest o wiele bardziej poważny, dlatego zdecydowano o przedwczesnym zakończeniu treningu. Przed drugą sesją treningową organizatorzy mają sprawdzić pozostałe studzienki.

Wszyscy kierowcy z wyjątkiem Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa zdążyli wykonać okrążenia instalacyjne. Jedynymi zawodnikami, którzy uzyskali czas jednego kółka byli Charles Leclerc: 1:47.497 i Sebastian Vettel, który był o dwie sekundy wolniejszy od 21-latka.

Druga sesja treningowa ma rozpocząć się o godzinie 15.00.

RadioZET.pl/MW