Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GP Azerbejdżanu: George Russell uszkodził bolid. Auto Williamsa w strzępach [FOTO+WIDEO]

26.04.2019 12:25
sport

George Russell roztrzaskał tył samochodu w pierwszej sesji treningowej Grand Prix Azerbejdżanu. Brytyjczyk najechał na uchyloną studzienkę, która kompletnie zniszczyła tył bolidu Williamsa.

George Russell fot. kadr z wideo

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

George Russell fatalnie rozpoczął weekend wyścigowy w Azerbejdżanie. Tuż po rozpoczęciu pierwszego treningu na torze w Baku, Brytyjczyk jadąc na prostej najechał na uchyloną studzienkę. W wyniku uderzenia, maszyna Williamsa rozpadła się na oczach kibiców. To bardzo komplikuje sytuację zespołu z Grove, który już wcześniej borykał się z problemem części zamiennych. Russell informował, że poczuł duże uderzenie, po którym natychmiast wyłączył się silnik. Podłoga w jego samochodzie jest zrujnowana.

Williams, który ma ogromną stratę do pozostałych rywali musi mierzyć się z kolejnymi przeszkodami. Bez części zamiennych, brytyjski team może mieć poważne kłopoty z naprawą nadwozia. Na zdjęciach widać, że uszkodzenia są poważne.

Pierwszy trening został przerwany. Organizatorzy muszą sprawdzić każdą studzienkę na torze. Druga sesja treningowa GP Azerbejdżanu ma rozpocząć się o godzinie 15.00.

RadioZET.pl/Twitter/MW

Oceń