Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GP Azerbejdżanu: Robert Kubica wystartuje z alei serwisowej, Williams złamał zasadę

28.04.2019 11:14
sport

Robert Kubica wystartuje do wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu z alei serwisowej. Jest to wynik złamania zasady parku zamkniętego przez Williamsa. Wiadomość przekazał Andre Benson, ceniony dziennikarz w środowisku F1.

Robert Kubica fot. AP/Associated Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica rozbił samochód pod koniec pierwszej części kwalifikacji na torze w Baku. Na szczęście polskiemu kierowcy nic się nie stało. Jednak jego start w niedzielnym wyścigu w Azerbejdżanie stanął pod znakiem zapytania. Bolid krakowianina uległ poważnemu uszkodzeniu i nie było wiadomo, czy zespół z Grove zdoła naprawić auto 34-latka. Po kilkunastu minutach ekipa potwierdziła, że maszyna Kubicy będzie gotowa na czas.

W niedzielę Andrew Benson poinformował za pośrednictwem Twittera, że Williams zmienił ustawienia w samochodzie Polaka. Wobec tego brytyjska stajnia złamała zasadę „parc ferme” (parku zamkniętego), co skutkuje tym, że Robert Kubica wystartuje do wyścigu z alei serwisowej przed Pierrem Gaslym. Przypomnijmy, że zawodnik Red Bulla dostał karę za zignorowanie sygnału do zjazdu na ważenie samochodu.

Park zamknięty, to moment od końca sobotnich kwalifikacji do niedzielnego wyścigu, kiedy zespoły nie mogą wprowadzać zmian do swoich samochodów. Przepisy pozwalają jedynie na dokonanie niezbędnych napraw. Dopuszcza się też korekty przedniego skrzydła. Za złamanie zasady grozi start z alei serwisowej.

RadioZET.pl/Twitter/MW

Oceń