GP Austrii: Robert Kubica kierowcą dnia. Zorganizowana akcja w internecie

Krzysztof Sobczak
30.06.2019 18:12
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica zajął ostatnie 20. miejsce w Grand Prix Austrii, dziewiątej rundzie mistrzostw świata Formuły 1, a mimo to wygrał internetowe głosowanie na "Kierowcę Dnia". Wszystko przez zorganizowaną akcję na jednym z portali społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Wyścig w "Królestwie Red Bulla" wygrał, a jakże, kierowca Red Bull Racing Max Verstappen, który po ataku z siódmej pozycji i pasjonującej walce wyprzedził prowadzącego od startu Charlesa Leclerca z Ferrari i Valtteriego Bottasa z Mercedesa. Z bardzo dobrej strony pokazał się też finiszujący na 6. pozycji Lando Norris z McLarena. Ale to nie Holender czy Brytyjczyk zgarnęli tytuł "Kierowcy Dnia", a... ostatni w stawce Robert Kubica.

W plebiscycie liczą się głosy internautów, a ci przeprowadzili zorganizowaną akcję w serwisie reddit wskazywania na Polaka. Wcześniej na antenie TVP Sport Maciej Iwański poinformował o głosowaniu, co pewnie zachęciło niektórych kibiców do podjęcia tego przedsięwzięcia. Czemu to miało służyć? Pewnie ośmieszeniu kierowcy, który trzy razy został zdublowany i przegrał o blisko okrążenie ze swoim kolegą z teamu, 18. Georgem Russellem.

Niektórzy chyba zapomnieli, co krakowianin zrobił i wciąż robi dla popularyzacji F1 w Polsce i jakie wyniki osiągał, w nie najlepszych przecież bolidach, przed wypadkiem z 2011 roku.

Co ciekawe, widząc, co się dzieje i jak przebiega głosowanie, administratorzy oficjalnej strony F1 na moment usunęli wyniki plebiscytu. Ostatecznie uznano jednak pierwotne rezultaty.

Robert Kubica kierowcą dnia w GP Austrii
fot. F1.com/screen

Kubica niezadowolony po GP Austrii

- Ciężko komentować taki wynik, gdy kończysz trzy okrążenia z tyłu i prawie kółko za kolegą z ekipy. Samochód znów bardzo się ślizgał. Próbowałem wszystkiego, nie dało się nic zrobić. Problem tylko narastał, aż tył ślizgał się nawet na wyjściu z siódmego zakrętu, na 5-6 biegu - ocenił Kubica w rozmowie z Cezarym Gutowskim z "Przeglądu Sportowego".

Kolejny wyścig F1 o GP Wielkiej Brytanii odbędzie się 14 lipca.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Twitter/KS