GP Austrii: F1 bada sprawę wyboru Roberta Kubicy na "Kierowcę Dnia"

Krzysztof Sobczak
01.07.2019 22:26
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Błąd techniczny mógł być powodem wyboru Roberta Kubicy na "Kierowcę Dnia" po Grand Prix Austrii. Władze Formuły 1 wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Krakowianin już tradycyjnie zajął ostatnie 20. miejsce w wyścigu, był wielokrotnie dublowany i dojechał do mety ze stratą ponad 40 sekund do 19. Kevina Magnussena. Blisko o okrążenie wyprzedził go również kolega z teamu Williams George Russell. Mimo to właśnie Robert Kubica został wybrany przez kibiców na "Kierowcę Dnia".

W plebiscycie ogłoszonym przez F1 "władzę" mają fani i to oni oddają głosy na swoich faworytów. W Austrii błyszczał Max Verstappen, który zaliczył fatalny start, ale potem jechał jak w transie i awansował z 7. na 1. pozycję, z bardzo dobrej strony pokazał się Lando Norris z McLarena, zajmując 6. miejsce, a głosowanie wygrał Kubica. F1 nie wiedziała nawet, co ma z tym fantem zrobić - wyniki pojawiały się i znikały z oficjalnej strony i do teraz nie wiadomo, czy zostaną one uznane za oficjalne.

Kubica "Kierowcą Dnia" - błąd czy zmowa kibiców?

Pojawiły się bowiem doniesienia, że kibice "zmówili" się w serwisie Reddit, by wskazywać na Polaka, kpiąc w ten sposób z polskiego kierowcy i z samego plebiscytu. F1 twierdzi jednak, że mógł nastąpić błąd techniczny - otrzymano ponoć informacje od części internautów, że głosując np. na Verstappena dostawali wiadomość zwrotną, że ich "punkt" powędrował na konto Roberta Kubicy.

Nie wiadomo, ile jest w tym prawdy, a na ile jest to PR-owa walka, by wyjść z twarzą z całego zamieszania. Odpowiedź być może poznamy dopiero podczas GP Wielkiej Brytanii (14 lipca), w chwili ogłoszenia kolejnego plebiscytu. Jeśli F1 zmieni zasady, wtedy będzie wiadomo, że "zmowa kibiców" rzeczywiście miała miejsce.

RadioZET.pl/racefans.net/KS