GP Australii: Powrót Roberta Kubicy na tor, zwycięstwo Bottasa

17.03.2019 07:40
GP Australii

Valtteri Bottas zwyciężył w pierwszym wyścigu sezonu 2019 o Grand Prix Australii. Drugie miejsce zajął Lewis Hamilton, a trzeci był Max Verstappen. Robert Kubica, który wrócił do F1 po ponad ośmiu latach przerwy był 17. Sprawdź wyniki wyścigu o GP Australii Formuły 1.

GP Australii - wyścig: Valtteri Bottas wygrywa wyścig, dublet Mercedesa

GP Australii rozpoczęło nowy sezon Formuły 1. Na starcie świetnie spisał się Valtteri Bottas, który wystrzelił jak z procy i wyprzedził Lewisa Hamiltona. Fin nie oddał prowadzenia do samej mety. Ponadto zdobył dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie. Tuż po zgaszeniu czerwonych świateł, odważnie do przodu wyszedł Daniel Ricciardo. Australijczyk zahaczył jednak o pobocze, przez co uszkodził bolid. W trakcie startu Robert Kubica uszkodził auto po najechaniu na części, które runęły z auta kierowcy Renault.

Po kilku okrążeniach z wyścigiem pożegnał się Carlos Sainz, którego auto dopadła awaria silnika. Z rywalizacji później musieli wycofać się także Romain Grosjean. W bolidzie Francuza podczas pit stopu źle dokręcono lewą przednią oponę. Kilka chwil wcześniej do garażu zjechał Daniel Ricciardo. Kierowca Renault musiał wycofać się przez uszkodzenia, których nabawił się na początku.

Grand Prix Australii: Formuła 1 budzi się z zimowego snu [ZAPOWIEDŹ]

GP Australii - wyścig: Robert Kubica wrócił na tor. Który był Kubica w wyścigu?

Robert Kubica zaliczył oficjalny powrót do Formuły 1. Po 3045 dniach Polak znów znalazł się na prostej startowej w wyścigu o Grand Prix Australii. Po uszkodzeniu samochodu, Polak jechał na końcu stawki. Jednak w drugiej części wyścigu uzyskiwał lepsze czasy od George'a Russella. Po odpadnięciu trzech zawodników, 34-latek uplasował się na 17. pozycji. Jego zespołowy kolega, George Russell był 16.

Formuła 1 2019: terminarz. Gdzie i kiedy odbędą się wyścigi F1? [KALENDARZ]