Zamknij

GP 70-lecia: Kubica z 19. czasem w pierwszym treningu. Najszybszy Bottas

07.08.2020 14:19
Robert Kubica
fot. XPB/Press Association/East News

Robert Kubica reprezentujący zespół Alfy Romeo uzyskał 19. czas w pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem mistrzostw świata Formuły 1 o Grand Prix z okazji 70. rocznicy pierwszego sezonu mistrzostw świata. Najszybszy okazał się Valtteri Bottas z Mercedesa.

Robert Kubica (Alfa Romeo) uzyskał 19. czas na torze Silverstone na pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix z okazji 70. rocznicy pierwszego sezonu mistrzostw świata. Najszybszy był Valtteri Bottas z Mercedesa.

Bottas jedno okrążenie przejechał w czasie 1.26,166. Drugi rezultat gorszy o 0,138 s miał sześciokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, a trzeci ze stratą 0,727 s był Holender Max Verstappen z Red Bulla.

Zobacz także

GP 70-lecia: Kubica z 19. czasem w 1. treningu. Najszybszy Bottas [WYNIKI]

Verstappen przez ponad godzinę nie wyjeżdżał na tor i nie miał przejechanego ani jednego okrążenia pomiarowego. Powodem były problemy techniczne, które próbowali rozwiązać mechanicy. Holender pojawił się na torze na 10 minut przed końcem sesji i "wykręcił" trzeci czas.

Kubica, który dysponował samochodem Włocha Antonio Giovinazziego był wolniejszy od Bottasa o 2,794 s. Drugi kierowca teamu Alfa Romeo Fin Kimi Raikkonen został sklasyfikowany na 18. pozycji ze stratą 2,489 s.

Z powodu wysokiej temperatury powietrza dochodzącej do 30 st. C, wszyscy kierowcy mieli problemy z przegrzewającymi się oponami. W sesji popołudniowej zapowiadany jest na Silverstone jeszcze większy upał, temperatura powietrza ma dojść do 34 st. C, a asfaltu przekroczy 50 st. C.

Drugi trening odbędzie się w piątek o 16, trzeci - w sobotę o 12. Trzy godziny później rozpoczną się kwalifikacje, a niedzielny wyścig zaplanowano na godzinę 15.10.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP