Zamknij

Frank Williams nie żyje. Odeszła jedna z legend Formuły 1

28.11.2021 15:49
Frank Williams nie żyje
fot. Glenn Dunbar /LAT/REPORTER/East News

Frank Williams nie żyje. Legendarny właściciel zespołu Williamsa zmarł w wieku 79 lat.

Frank Williams nie żyje. Na początku swojej kariery był kierowcą oraz mechanikiem. W 1966 roku założył zespół Frank Williams Racing Cars, który od 1977 roku przekształcił się w Williamsa. Brytyjski zespół jest jednym z legendarnych ekip w stawce Formuły 1, zgarniając dziewięć mistrzostw świata konstruktorów i siedem mistrzostw świata kierowców.

W Williamsie mistrzostwo zdobywali tacy zawodnicy jak m.in. Alan Jones, Keke Rosberg, Nigel Mansell czy Alain Prost. W sezonie 2019 kierowcą Williamsa był Robert Kubica.

- Z ogromnym skutkiem zespół może potwierdzić, robiąc to w imieniu rodziny Williamsów, że sir Frank zmarł w wieku 79 lat. Był założycielem i szefem zespołu Williams Racing - podano w oficjalnym komunikacie Williamsa.

Frank Williams nie żyje

Frank Williams trafił do szpitala w piątek, będąc w ciężkim stanie. Zmarł w niedzielę rano w otoczeniu najbliższych.

- Składamy hołd naszej ukochanej i inspirującej osobistości. Będzie nam bardzo brakowało Franka. Prosimy wszystkich przyjaciół i współpracowników o uszanowanie prośby rodziny Williams dotyczących prywatności w tym trudnym czasie - dodano.

Frank Williams nie żyje: Wypadek

Frank Williams w 1986 roku uległ poważnemu wypadkowi we Francji, w którego skutek doszło do przesunięcia kręgów. Od czasu wypadku Frank Williams poruszał się na wózku inwalidzkim.
W 1999 roku Williams otrzymał tytuł szlachecki.

Miał 79 lat.

RadioZET.pl