Zamknij

Media: Formuła 1 wycofuje się z kolejnych wyścigów

24.07.2020 13:53
Formuła 1 F1 wycofuje się z wyścigów w Amerykach
fot. HOCH ZWEI via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Formuła 1 najprawdopodobniej wycofa się z wyścigów z obu Ameryk. Wszystko z powodu trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa na tych kontynentach - donosi serwis autosport.com. Planowane są za to dodatkowe rundy w Europie m.in. w Niemczech i Portugalii.

Walka o mistrzostwo świata miała się rozpocząć w marcu, ale z powodu kryzysu wywołanego przez COVID-19 sezon ruszył dopiero 5 lipca w Austrii. Tydzień później odbył się drugi wyścig na tym samym torze w Spielbergu, natomiast w ubiegłym tygodniu rywalizowano o Grand Prix Węgier pod Budapesztem.

Oficjalnie w kalendarzu są na razie jeszcze dwie rundy w Wielkiej Brytanii (obie na Silverstone) i we Włoszech (Monza i Mugello) oraz po jednej w Hiszpanii, Belgii i Rosji. Terminy imprez poza Starym Kontynentem miały być ogłoszone później.

Formuła 1 wycofuje się z wyścigów z obu Ameryk

Tymczasem, jak donosi "Autosport", duża liczba zakażeń na zachodniej półkuli sprawiła, że władze cyklu zdecydowały się skreślić z kalendarza wyścigi w USA, Kanadzie, Meksyku i Brazylii. W zamian za to Formuła 1 ma wrócić do Niemiec (Nurburgring, 11 października), Portugalii (debiut na torze Portimao, 25 października) oraz na Imolę (1 listopada). Na przełomie listopada i grudnia niewykluczone, że odbędą się dwa wyścigi w Bahrajnie na dwóch różnych konfiguracjach toru i jeden w Abu Zabi na zakończenie sezonu.

Organizatorzy cyklu mają nadzieję na łącznie 15-18 rund w tym sezonie.

Po rundach w Austrii i na Węgrzech liderem klasyfikacji kierowców jest broniący tytułu Lewis Hamilton (Mercedes). Kolejny wyścig - o GP Wielkiej Brytanii - odbędzie się 2 sierpnia.

RadioZET.pl/PAP