Zamknij

Williams przedłużył kontrakt z firmą ROKiT. Główny sponsor zespołu na dłużej z zespołem

Maciej Walasek
11.07.2019 15:03
Williams przedłużył umowę z firmą ROKiT
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Williams F1 Racing Team, którego kierowcą jest Robert Kubica, potwierdził, że firma ROKiT, główny sponsor zespołu, przedłużyła umowę o współpracy z trzech do pięciu lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

ROKiT, która dołączyła do ekipy Williams po sezonie 2018, gdy wycofała się marka Martini, jest brytyjskim przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym należącym do grupy ROK Brands. W sferze działania jest między innymi telefonia komórkowa oraz nowoczesne sieci Wi-Fi. Nowy sponsor tytularny teamu F1 zajmuje się także technologią inteligentnych miast.

Zobacz także

- Z satysfakcją ogłaszamy rozszerzenie naszej współpracy z ROKiT. Firma dołączyła do zespołu w ciężkich czasach, teraz wiele dla nas znaczy. Wierzą w naszą wizję, są zaangażowani w pomoc w dążeniu do osiągnięcia celów. Mam nadzieję na kontynuację współpracy w kolejnych latach - powiedziała szefowa teamu Claire Williams.

Martini było tytularnym sponsorem Williamsa od 2014 roku, ale znany producent wermutu zakończył współpracę z teamem F1 po sezonie 2018 z powodu słabych wyników.

Po dziewięciu tegorocznych rundach mistrzostw świata F1 kierowcy zespołu Williams Brytyjczyk George Russell i Kubica nie zdobyli ani jednego punktu. To jedyny taki team w stawce dziesięciu startujących w cyklu.

RadioZET.pl/PAP/MW