Formuła 1: Williams opuści pierwszy dzień testów w Katalonii

Andreas Nicolaides
17.02.2019 12:02
Williams, Formuła 1
fot. Mark Sutton / Sutton Images/EAST NEWS

Zespół Formuły 1 Williams, którego kierowcą w sezonie 2019 jest Robert Kubica, poinformował w niedzielę, że opuści pierwszy dzień testów na torze Catalunya koło Barcelony. Brytyjska ekipa nie wzięła także udziału w sobotniej sesji filmowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Niestety musimy opóźnić rozpoczęcie naszych przedsezonowych testów w Barcelonie do wtorku rano. Mieliśmy niezwykle intensywną zimę w Grove przygotowując FW42 do sezonu i mimo najlepszych starań potrzebujemy więcej czasu, abyśmy byli gotowi do jazdy – wyjaśniła zastępczyni szefa stajni Claire Williams.

- Naszym absolutnym priorytetem jest zapewnienie, że samochód, który zabieramy na tor, jest jak najlepiej przygotowany i czasami trwa to dłużej, niż tego by się chciało. To oczywiście nie jest idealna sytuacja, ale z drugiej strony to nie koniec świata. Oczywiście będziemy pracowali jak najmocniej, aby odzyskać stracony czas, ale nadal zostaje nam siedem dni testów i zmaksymalizujemy ten okres, aby przygotować się do pierwszego wyścigu – dodała.

Formuła 1. Pierwsza sesja treningowa w sezonie 2019

Pierwsza seria przedsezonowych testów potrwa od poniedziałku do czwartku.

Jako pierwszy wyjedzie we wtorek na tor Brytyjczyk Georg Russell, w środę i czwartek będą jeździć z na zmianę z Kubicą. Kanadyjczyk Nicholas Latifi ma natomiast testować bolid we wtorek po południu i w środę rano.

Sprawdź też: Formuła 1, terminarz 2019

W sezonie 2018 Williams zdobył zaledwie siedem punktów w 21 wyścigach, używając tego samego silnika, co mistrzowska ekipa Mercedesa.

Tegoroczna rywalizacja Formuły 1 rozpocznie się 17 marca w Australii.

RadioZET.pl/PAP/AN