Zamknij

Imigranci ukryli się w ciężarówce Williamsa. Policja odmówiła komentarza w sprawie

Maciej Walasek
12.07.2019 12:08
Williams
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Przed Grand Prix Wielkiej Brytanii na pokładzie ciężarówki Williamsa znaleźli się imigranci. Policja ani zespół nie skomentowali sprawy. Do podobnego zdarzenia doszło w obozie Ferrari.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Williams razem z innymi zespołami na początku tego tygodnia przygotowywał się do Grand Prix Wielkiej Brytanii. Jak poinformował niemiecki „Bild” na pokładzie ciężarówki teamu z Grove znaleźli się imigranci. Dziennikowi nie udało się ustalić, ilu uchodźców znalazło się w pojeździe, którzy próbowali wykorzystać okazję i przedostać się na teren Wielkiej Brytanii.

GP Wielkiej Brytanii: Robert Kubica i Williams w domowym wyścigu na Silverstone [ZAPOWIEDŹ]

Do podobnego zdarzenia doszło w Ferrari. Przy rozpakowywaniu sprzętu z ciężarówki ekipy z Maranello na Silverstone, znaleziono dwóch migrantów. Włoska stajnia potwierdziła doniesienia, tłumacząc, że dwoje pasażerów wykorzystało postój w porcie Calais i dostali się do środka pojazdu. Już trafili w ręce policji.

Zobacz także

- Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policję w Northamptonshire w środę wieczorem, po tym jak zostali znalezieni w środku ciężarówki na torze Silverstone. Zostali aresztowani pod zarzutem posiadania broni, ale nie podjęto względem nich innych działań. Poinformowano przy tym urząd imigracyjny – napisano w komunikacie policji.

RadioZET.pl/telegraph.co.uk, sportowefakty.pl/MW