Zamknij

Miami walczy o organizację wyścigu F1. Osiągnięto wstępne porozumienie

16.10.2019 14:48
Miami walczy o organizację wyścigu F1. Osiągnięto wstępne porozumienie
fot. F1/Facebook

Od 2021 roku jedna z rund mistrzostw świata Formuły 1 będzie odbywać się w Miami - poinformował zarządca stadionu Hard Rock, na którym swoje mecze rozgrywają futboliści Miami Dolphins. Zgodę na imprezę muszą jeszcze wyrazić lokalne władze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Negocjacje w sprawie wyścigu w Miami trwają od dłuższego czasu. W kwietniu br. zrezygnowano z pomysłu ścigania się po ulicach miasta, ponieważ sprzeciwili się temu mieszkańcy i przedsiębiorcy. Wówczas zdecydowano, że zostanie wybudowany tor za ok. 40 milionów dolarów w pobliżu Hard Rock Stadium.

Koszty budowy oraz organizacji wyścigu ma pokryć właściciel drużyny Dolphins Stephen Ross.

Robert Kubica o krok od tragedii. Polak prawie trafiony kawałkiem innego bolidu [WIDEO]

- Grand Prix Formuły 1 w Miami będzie ekonomicznym gigantem dla południowej Florydy. Szacowane są przychody na poziomie 400 milionów dolarów co roku. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym kibicom, urzędnikom i lokalnym przedsiębiorcom turystycznym za cierpliwość i wsparcie, jakie okazywali nam od początku projektu - napisali we wspólnym oświadczeniu prezes "Delfinów" Tom Garfinkel i sprawujący dyrektorskie stanowisko w F1 Sean Bratches.

Runda na Florydzie miałaby odbyć się po raz pierwszy w maju 2021 roku. Byłaby drugim wyścigiem na terenie USA, obok Grand Prix w Teksasie.

RadioZET.pl/PAP