Zamknij

Kibice wracają na trybuny Formuły 1. Znamy pierwszy wyścig z fanami

20.08.2020 22:40
kibice F1 wracają na trybuny
fot. ALBERT GEA/AFP/East News

Kibice Formuły 1 wracają na trybuny. Podczas Grand Prix Portugalii na widowni ma zasiąść około 50 tysięcy widzów - zadeklarowali organizatorzy rundy mistrzostw świata. GP Portugalii zaplanowano na 23 października na torze Algarve w Portimao.

Runda w Portugalii znalazła się w kalendarzu F1 po 24-letniej przerwie. Poprzednio wyścig odbył się 22 września 1996 roku w Estoril koło Lizbony. Obecny tor w Portimao w południowej prowincji Algarve został otwarty w 2008 roku, a homologację F1 otrzymał w 2019 roku.

Tor w Portugalii jest przeznaczony dla maksymalnie 100 tysięcy widzów. Przyjęcie połowy z nich - jak uważają organizatorzy - jest możliwe nawet przy zachowaniu wszystkich restrykcyjnych zarządzeń wymaganych przez FIA z powodu pandemii koronawirusa.

Formuła 1: Kibice wracają na trybuny

- W Portugalii tylko do końca września obowiązuje zakaz organizowania imprez sportowych z kibicami. Od października ma został zniesiony, dlatego liczymy na to, że fani spragnieni Formuły będą mogli być na trybunach. Oczywiście przy zachowaniu wymaganego dystansu społecznego - uważa szef toru w Portimao Paulo Pinheiro.

Na razie żadna ostateczna decyzja nie zapadła, choć władze portugalskiej federacji samochodowej już wystąpiły o zgodę na władz administracyjnych regionu Algarve.

Pierwszym wyścigiem w tegorocznym kalendarzu F1 z udziałem kibiców ma być Grand Prix Rosji w Soczi zaplanowane na 27 września.

RadioZET.pl/PAP