Haas ogłosił skład na sezon 2020. Złe wieści dla Roberta Kubicy

19.09.2019 10:11
Skład Haasa na sezon 2020
fot. EIDON/REPORTER/EastNews

Francuz Romain Grosjean i Duńczyk Kevin Magnussen będą także w przysżłym roku kierowcami zespołu Haas. Amerykański team Formuły 1 poinformował oficjalnie o przedłużeniu kontraktów w czwartek w Singapurze. Upadł zatem temat ewentualnego transferu Roberta Kubicy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W mediach często łączono z Haasem także Niemca Nico Hulkenberga, który po sezonie opuszcza Renault, a jego miejsce zajmie tam Francuz Esteban Ocon.

Zobacz także

Już wcześniej było wiadomo, że 26-letni Magnussen przedłuży umowę.

- Zawsze powtarzałem, że bardzo chciałbym zostać w zespole Haas. Tym bardziej jestem szczęśliwy, że możemy w niezmienionym składzie pracować nad dalszą przyszłością teamu. Jestem tutaj od samego początku i widzę, ile wysiłku zostało włożone w budowanie całego zespołu - skomentował Grosjean.

Romain Grosjean zostaje w Haasie

Decyzja jest pewnym zaskoczeniem, ponieważ niejednokrotnie między kierowcami Haasa iskrzyło. Nie było tajemnicą, że Francuz i Duńczyk bardziej ze sobą rywalizują niż współpracują. Dochodziło do starć, które musiał łagodzić szef zespołu Guenter Steiner. Jednak po wycofaniu się jednego ze sponsorów, Haas postanowił postawić na sprawdzony układ. Obaj kierowcy będą jeździć pod szyldem amerykańskiego teamu czwarty rok z rzędu.

Obecnie w klasyfikacji konstruktorów Haas zajmuje dziewiąte miejsce. Wygrywa jedynie z Williamsem, w którego barwach jeździ Kubica.

Sześć z dziesięciu zespołów potwierdziło już nazwiska kierowców na kolejny sezon. Nie zrobił tego jeszcze m.in. Williams.

RadioZET.pl/PAP/KS