Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Klasyfikacja generalna konstruktorów F1. Sprawdź aktualne wyniki

17.03.2019 09:05
xxx sport

Klasyfikacja konstruktorów F1 - sprawdź aktualną tabelę Formuły 1 w klasyfikacji generalnej wśród konstruktorów. W pierwszym wyścigu o Grand Prix Australii dublet zgarnął Mercedes, gdzie najlepszy okazał się Valtteri Bottas, a drugi był Lewis Hamilton. Mercedes został liderem konstruktorów F1.

GP Australii fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

Formuła 1 sezon 2019 rozpoczął się na dobre w Grand Prix Australii. W tym sezonie zespoły F1 będą walczyć w 21 wyścigach. Klasyfikacja generalna wśród konstruktorów Formuły 1 to suma punktów zdobytych przez dwóch kierowców danego zespołu. Do punktacji w tym roku wlicza się również dodatkowy punkt zdobyty za najszybsze okrążenie w wyścigu.

F1 klasyfikacja generalna konstruktorów - AKTUALNA TABELA, WYNIKI

Zespoły F1 będą rywalizować nie tylko w mistrzostwach świata Formuły 1 kierowców. Ekipy F1 walczą też o drugą mistrzowską koronę jako team. Stajnie walczą we wszystkich 21 wyścigach. Weekendy GP rozpoczynają się w piątek od treningów. W sobotę jest jeszcze jedna sesja treningowa oraz kwalifikacje. W niedzielę rozpoczyna się walka o zwycięstwo i punkty do klasyfikacji generalnej i dla zespołu.

Robert Kubica wracający do Formuły 1 jest kierowcą Williamsa. Polak po ponad ośmioletniej przerwie wrócił do F1 w barwach brytyjskiego teamu. W stajni z Grove jeździ także George Russell, młody debiutant w królowej sportów motorowych.

W zeszłym sezonie mistrzem świata konstruktorów Formuły 1 został Mercedes. Dla niemieckiego zespołu był to siódmy mistrzowski tytuł wśród konstruktorów w historii teamu.

Formuła 1 2019. Terminarz wyścigów. Kalendarz Grand Prix F1: Kiedy startuje Robert Kubica?

W pierwszym wyścigu sezonu Grand Prix Australii najlepsi byli kierowcy Mercedesa: Valtteri Bottas i Lewis Hamilton. Fin i Brytyjczyk zgarnęli dwa pierwsze miejsca, a Bottas równoczesne otrzymał kolejny dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu. Jako że Kubica i Russell nie zameldowali się na mecie na punktowanych miejscach, Williams wyjechał z Melbourne bez punktów.

F1 - KLASYFIKACJA GENERALNA KONSTRUKTORÓW

1. Mercedes 44 pkt

2. Ferrari 22

3. Red Bull 15

4. Haas 8

5. Renault 5

6. Alfa Romeo 4

7. Racing Point 2

8. Toro Rosso 1

9. McLaren 0

10 Williams 0

RadioZET.pl/MW

Oceń