Zamknij

Ferrari uczci 90-lecie istnienia. Tak wygląda nowy bolid na sezon 2019 [FOTO]

Maciej Walasek
15.02.2019 19:53
Ferrari
fot. Twitter

Ferrari zaprezentowało nowy bolid na sezon 2019. Zespół z Maranello przeszedł na matowe wykończenie samochodu. Auto oznaczono symbolem SF90 z okazji 90. rocznicy założenia włoskiej marki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Ferrari zaprezentowało swój najnowszy bolid w internecie. Jednak kilka minut wcześniej fotografie samochodu wyciekły do sieci. Ferrari liczy, że dzięki nowemu samochodowi będą mogli wreszcie nawiązać bezpośrednią walkę z Mercedesem w walce o mistrzowskie tytuły. Scuderia czeka na czempionat kolejno od 2007 (mistrzostwo kierowców zdobył Kimi Raikkonen) i od 2008 roku (ostatni raz zdobyli mistrzostwo świata konstruktorów).

Zobacz także

Ferrari zaprezentowało nowy bolid: Mattia Binotto wierzy w sukces

- W 2018 roku osiągnęliśmy naprawdę dobrze rzeczy. Teraz rozwinęliśmy zeszłoroczny samochód. To nie jest rewolucja. Po prostu staraliśmy się znów podnieść poprzeczkę, poziom i być jak najlepszymi. Jest kilka zmian, które są jasne, tak jak przednie skrzydło, ale jeśli spojrzy się na szczegóły, widać, że wprowadziliśmy innowacje. Górny wlot powietrza jest bardzo wąski i niewielki. Ogólnie nadwozie jest bardzo ciasne, dzięki pracy, której teraz nie widać, takiej jak instalacja silnika i upakowanie go – powiedział nowy szef ekipy, Mattia Binotto.

Po sezonie 2018 włoską stajnię opuścił Kimi Raikkonen, który przeszedł do Alfy Romeo Racing. Z kolei stamtąd do Ferrari przeszedł młody Charles Leclerc, który będzie nowym team-partnerem dla Sebastiana Vettela.

RadioZET.pl/MW