Zamknij

Fernando Alonso już po operacji. Ma złamaną szczękę

12.02.2021 18:52
Fernando Alonso
fot. PAP/EPA

Fernando Alonso został w czwartek potrącony przez samochód w trakcie jazdy na rowerze w Szwajcarii. W piątek przeszedł udaną operację. Kierowca Alpine w Formule 1 ma złamaną szczękę.

  • Fernando Alonso uległ w czwartek poważnemu wypadkowi podczas jazdy na rowerze w Szwajcarii
  • Kierowca Alpine w Formule 1 został potrącony przez samochód
  • Hiszpan doznał złamania szczęki, a w piątek przeszedł operację, która zakończyła się pomyślnie

Fernando Alonso, kierowca Formuły 1, ma złamaną szczękę i przeszedł w piątek rano operację - poinformował jego team Alpine (dawniej Renault). Dwukrotny mistrz świata dzień wcześniej został potrącony przez samochód w trakcie jazdy na rowerze w Szwajcarii.

Co do przebiegu wypadku nie są ujawnione żadne szczegóły. Wiadomo jedynie, że stało się to niedaleko Lugano.

Fernando Alonso złamał szczękę w wypadku. Jest już po operacji

39-letni Alonso pozostanie w szpitalu jeszcze co najmniej przez 48 godzin, choć - jak zapewnia zespół Alpine - chodzi jedynie o obserwację, bo zabieg się udał, a lekarze są zadowoleni z jego efektów.

"Po kilku dniach odpoczynku Fernando będzie mógł wrócić do treningów. Zakładamy, że będzie w pełni gotowy na przedsezonowe treningi i testy" - napisano w komunikacie.

Sezon ma ruszyć 28 marca w Bahrajnie.

Hiszpan to dwukrotny mistrz świata Formuły 1 i w sezonie 2021 ma wrócić do rywalizacji po dwuletniej przerwie. W barwach ekipy Renault (obecnie Alpine) startował w latach 2005 i 2006. Teraz jego kolegą z zespołu będzie 23-letni Francuz Esteban Ocon.

W karierze Alonso wystartował dotychczas w 312 wyścigach F1. Oprócz dwóch tytułów mistrza świata, w dorobku ma także trzy tytuły wicemistrza w latach 2010, 2012 i 2013.

RadioZET.pl/PAP