Zamknij

Nowe wieści ws. stanu zdrowia Fernando Alonso. "Najważniejszy odpoczynek"

15.02.2021 17:49
Fernando Alonso
fot. Rex Features/East News

Fernando Alonso opuścił szpital po czterech dniach od wypadku na rowerze i operacji złamanej szczęki - poinformował team Hiszpana, Alpine F1. Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 będzie teraz odpoczywać i regenerować siły w domu.

  • Fernando Alonso opuścił szpital po czterech dniach od wypadku na rowerze i operacji złamanej szczęki
  • W czwartek 11 lutego Hiszpan został potrącony przez samochód podczas przejażdżki rowerem w Szwajcarii niedaleko Lugano
  • Obecny team dwukrotnego mistrza świata, Alpine F1, poinformował, że póki co "wszystko idzie zgodnie z założeniem lekarzy", a kierowca będzie odpoczywał teraz w swoim domu

Fernando Alonso, kierowca Formuły 1, po czterech dniach od wypadku na rowerze i operacji złamanej szczęki opuścił szpital - poinformował jego team Alpine (dawniej Renault). Dwukrotny mistrz świata będzie teraz odpoczywać w domu. Ma być gotowy na przedsezonowe treningi i testy.

"W tej chwili najważniejszy jest odpoczynek i odpowiednia regeneracja. Wszystko idzie zgodnie z założeniami lekarzy, więc jesteśmy dobrej myśli" - napisano w opublikowanym komunikacie zespołu Alpine.

Fernando Alonso opuścił szpital. Nowe wieści nt. stanu zdrowia kierowcy

Alonso kilka dni temu został potrącony przez samochód w trakcie jazdy na rowerze w Szwajcarii. Szczegóły wypadku nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że stało się to niedaleko Lugano.

Jak podało radio Cuatro, 39-letni Alonso będzie musiał nosić specjalny kask, jeśli będzie chciał wrócić do rywalizacji. Na razie ma maskę, która ma pomóc, aby kości szczęki prawidłowo się zrosły.

Sezon ma ruszyć 28 marca w Bahrajnie. Z kolei testy zaplanowane są w dniach 12-14 marca.

Hiszpan to dwukrotny mistrz świata F1, który w sezonie 2021 ma wrócić do rywalizacji po dwuletniej przerwie. W barwach ekipy Renault (obecnie Alpine) startował w latach 2005-06. Teraz jego kolegą z zespołu będzie 23-letni Francuz Esteban Ocon.

W karierze Alonso wystartował dotychczas w 312 wyścigach F1. Oprócz dwóch tytułów mistrza świata, w dorobku ma także trzy wicemistrzostwa świata - w latach 2010, 2012 i 2013.

RadioZET.pl/PAP