Zamknij

Fatalny trening Roberta Kubicy przed GP Hiszpanii. Polak wypadł z toru [WIDEO]

07.05.2021 14:19
Robert Kubica
fot. Twitter/Formula 1/screen

Robert Kubica zakończył pierwszy trening przed weekendowym Grand Prix Hiszpanii w mistrzostwach świata Formuły 1 dopiero na 19. miejscu, a na ostatnim, dziesiątym okrążeniu Polak wypadł z toru i ugrzązł na poboczu. "Utknąłem, przepraszam" - powiedział przez radio kierowca Alfa Romeo Racing Orlen.

  • Robert Kubica zakończył pierwszy trening przed weekendowym Grand Prix Hiszpanii na przedostatnim, 19. miejscu. Gorszy od Polaka był tylko Rosjanin Nikita Mazepin z Haasa
  • Kubica nie tylko kiepsko poradził sobie na treningu, ale na ostatnim, dziesiątym okrążeniu wypadł z toru i ugrzązł na poboczu
  • Najszybszy był Fin Valtteri Bottas z Mercedesa, a na drugim miejscu został sklasyfikowany Holender Max Verstappen z Red Bulla

Robert Kubica, kierowca testowy  Alfa Romeo Racing Orlen, wziął udział w pierwszym treningu przed niedzielnym  Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie. Polak spisał się jednak kiepsko. Swój pierwszy występ w sezonie zakończył, wypadłszy z toru i ugrzęzłszy na poboczu.

Kubica zastąpił w bolidzie Fina Kimiego Raikkonena. 15 minut przed zakończeniem treningu Polak wypadł na dziesiątym zakręcie i ugrzązł na poboczu.

Fatalny trening Kubicy przed GP Hiszpanii. Polak wypadł z toru [WIDEO]

"Utknąłem, przepraszam" - powiedział przez radio.

Ostatecznie Kubicę sklasyfikowano na przedostatnim, 19. miejscu. Od najszybszego Valtteriego Bottasa (Mercedes) był wolniejszy o 3,383 s. Gorszy od Polaka był jedynie Rosjanin Nikita Mazepin z Haasa (3,472 straty).

Tuż za Finem znalazł się Holender Max Verstappen (Red Bull) - 0,033 straty. Na 13. miejscu uplasował się drugi kierowca Alfa Romeo Włoch Antonio Giovinazzi - 1,190 straty.

Drugi trening przed GP Hiszpanii w mistrzostwach świata Formuły 1 rozpocznie się o godzinie 15.00.

RadioZET.pl/PAP