Zamknij

GP Portugalii z kibicami? Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy

25.07.2020 09:49
GP Portugalii może się odbyć z kibicami
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Grand Prix Portugalii Formuły 1 odbędzie się z kibicami - zasugerowała minister turystyki tego kraju Rita Marques. Rywalizacja, włączona w piątek do cyklu mistrzostw świata, ma się odbyć w dniach 23-25 października po raz pierwszy na torze w Portimao.

- Pracujemy nad różnymi scenariuszami, z większą lub mniejszą publicznością, w zależności od sytuacji sanitarnej - oświadczyła Marques.

Grand Prix Portugalii powraca do kalendarza Formuły 1 po 24-letniej przerwie. Po raz ostatni wyścig odbył się 22 września 1996 roku w Estoril koło Lizbony. Tor w Portimao w południowej prowincji Algarve został otwarty w 2008 roku i niedawno otrzymał homologację pozwalającą na rozgrywanie wyścigów Formuły 1.

GP Portugalii może się odbyć z kibicami

Jak poinformowała Marques, przed październikowymi zawodami nawierzchnia toru zostanie odnowiona "za kwotę ok. 1,5 mln euro".

Dotychczasowe trzy wyścigi - dwa w Spielbergu i jeden w Budapeszcie - odbyły się bez publiczności ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa. Oprócz Portimao, kibice są spodziewani podczas Grand Prix Rosji w Soczi (25-27 września).

RadioZET.pl/PAP