Robert Kubica zmieni zespół? Zagadkowe słowa polskiego kierowcy

31.08.2019 10:01
Robert Kubica
fot. James Moy/Press Association/East News

Robert Kubica od pewnego czasu jest łączony z zespołem Haas. Guenther Steiner, szef stajni rzucił nowe światło na sytuację 34-latka w Formule 1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica wciąż nie jest pewny swojej sytuacji w Formule 1. W Williamsie na pewno zostanie George Russell, ale u jego boku może pojawić się Nicholas Latifi, który świetnie radzi sobie w F2. Jednak mimo fatalnych wyników ekipy z Grove, zainteresowanie Kubicą w padoku  jest dość spore, a sam krakowianin jest łączony z zespołem Haas.  Ich szef, Guenther Steiner rzucił nowe światło na przyszłość polskiego kierowcy, który wciąż nie zdradził konkretnych planów.

Formuła 1 2019. Kalendarz wyścigów F1. Terminarz Grand Prix: Kiedy startuje Robert Kubica?

– Nie wiem, co Robert chce robić w przyszłym roku. Bardzo go szanuję, rozmawiamy czasem, ale jego plany nie są jasne, więc dla nas to trudne. Nie zdecydujemy za niego. Na dziś głównymi kandydatami są więc Romain Grosjean i Nico Hülkenberg – powiedział Steiner w rozmowie z Eleven Sports.

Klasyfikacja kierowców F1. Sprawdź aktualne wyniki klasyfikacji generalnej

Robert Kubica kilkukrotnie zaznaczał, że będzie chciał wybrać taką opcję, która da mu dużo zabawy za kierownicą. Ale wydaje się, że 34-latek sam nie jest do końca przekonany, czy faktycznie chciałby zostać w Formule 1, ponieważ nawet aktualna forma Haasa jest daleka od oczekiwań.

- Wiem, co się dzieje z mojego punktu widzenia i na tym bazują moje przemyślenia. F1 nauczyła nas, że wszystko może się szybko zmienić – stwierdził Kubica w wywiadzie dla TVP Sport.

RadioZET.pl/sport.pl/MW