Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Kubica skomentował kwalifikacje GP Australii. Światełko w tunelu?

16.03.2019 08:57
sport

Robert Kubica w kwalifikacjach Grand Prix Australii zajął 20. miejsce. Krakowianin odniósł się do sobotniego występu, w którym jak podkreślił, bolid na sam koniec prezentował niezłe tempo.

Robert Kubica fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Zagłosuj

Czy Robert Kubica poprawi swoje miejsce w Grand Prix Australii?

Robert Kubica jeszcze przed kwalifikacjami miał problemy z utrzymaniem samochodu na torze. Podczas trzeciej sesji treningowej przy wjeździe do alei serwisowej zahaczył o ścianę. W trakcie walki o pola startowe nie było lepiej. Bolid Williamsa był bardzo niestabilny, ale przy trzecim wyjeździe pojawiła się poprawa.

- Nie mieliśmy szans z resztą stawki. Utrudniłem sobie zadanie, ale z bolidem działo się coś dziwnego. Przy trzecim wyjeździe poczułem lepszą przyczepność niż przez cały dzień. To dziwne, bo nic nie zmieniliśmy. Szkoda, że zabrakło mi sterowności, otarłem się o mur i złapałem „kapcia” – powiedział Kubica w wywiadzie dla Eleven Sports.

- Dzieje się coś, czego nie rozumiem. Dziś jedynym dobrym okrążeniem było to ostatnie, na którym otarłem się o bandę. To zbyt mało, żeby zrozumieć bolid – dodał.

F1 - Grand Prix Australii: Pole position Lewisa Hamiltona

W kwalifikacjach najlepszy okazał się Lewis Hamilton. To było szóste pole position Brytyjczyka z rzędu w Australii. Drugi był jego kolega z zespołu Valtteri Bottas, a trzecią lokatę zajął Sebastian Vettel.

F1 - Grand Prix Australii: Kiedy wyścig? O której?

Wyścig o Grand Prix Australii odbędzie się w niedzielę o 6.10 rano polskiego czasu. Relacja i wynik na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Eleven Sports/MW

Oceń