Zamknij

Robert Kubica o krok od Racing Point. Właściciel zespołu pewny swego

23.09.2019 17:32
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica jest bliski podpisania kontraktu z Racing Point. Jak poinformował Andrew Benson, kierowca uzgodnił warunki w sprawie umowy, a o tym fakcie miał pochwalić się sam właściciel ekipy, Lawrence Stroll.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica w ubiegłym tygodniu ogłosił, że po tym sezonie kończy współpracę z Williamsem. Tym samym Polak zwolnił fotel w ekipie z Grove i jednocześnie sprawił, że przybyło chętnych, którzy widzieliby 34-latka u siebie. Krakowianin cieszy się sporym zainteresowaniem także dzięki dalszemu wspierania przez Orlen, który pozostanie z nim również w sezonie 2020. Dużo mówi się o tym, że Kubica zwiąże się z Racing Point. Mimo że w tym teamie miejsca mają zagwarantowane Sergio Perez i Lance Stroll, polski kierowca pełniłby funkcję zawodnika rezerwowego.

- Kubica porozumiał się z Racing Point, co do roli kierowcy rezerwowego – powiedział Andrew Benson, brytyjski dziennikarz BBC.

Jego zdaniem Lawrence Stroll przekonywał wszystkich w padoku, że jego zespół porozumiał się z 34-latkiem i lada dzień dojdzie do podpisania kontraktu.

Łącznie Roberta Kubicy z Racing Point przybrało na siłę, kiedy w Warszawie pojawił się Stephen Curnow, który w stajni jest odpowiedzialny za sponsorów.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl