F1: Renault pokazało bolid na sezon 2019. Ambitne plany Francuzów

Krzysztof Sobczak
12.02.2019 18:33
Bolid Renault na sezon 2019
fot. Twitter/Renault F1

Team Renault zaprezentował nowy bolid, którym Francuzi chcą podbić Formułę 1 w sezonie 2019. Niemal całkowicie odmieniona konstrukcja oraz transfer Daniela Ricciardo ma zapewnić temu zespołowi walkę o podium w klasyfikacji konstruktorów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wcześniej nowe bolidy zaprezentowały Haas, Toro Rosso i Williams, barw którego będzie bronił Robert Kubica.

Ambitne plany Renault w sezonie 2019

Renault ma bardzo ambitne plany. Po ubiegłorocznym 4. miejscu ekipa z Enstone chce co najmniej zmniejszyć dystans do czołowej trójki, a najlepiej zepchnąć z podium Red Bull Racing. Ma w tym pomóc m.in. nowy dyrektor wykonawczy, Marcin Budkowski, który odpowiadał za rekrutację kolejnych pracowników.

- Czujemy się gotowi i uważamy, że nadszedł właściwy moment, aby pokazać wszystkim, co działo się w Renault w ciągu ostatnich trzech lat. Jesteśmy dumni z wykonanej przez nas pracy. Gdy spacerujesz po fabryce w Enstone, możesz poczuć pasję i oddanie wyścigom - powiedział szef francuskiej stajni Cyril Abiteboul.

Nowy bolid Renault

Nowy bolid utrzymany jest w czarno-żółtej kolorystyce, ale technicznie zmienił się nie do poznania. Jak zapewnia Budkowski, z poprzedniego roku zachowano jedynie wspomaganie kierownicy, a kluczowy ma być zaprojektowany od podstaw nowy silnik.

W sezonie 2019 barw Renault będą bronił bohater jednego z najgłośniejszych transferów minionego roku Daniel Ricciardo oraz Nico Hulkenberg.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS