F1: Mistrzowie zaprezentowali bolid na sezon 2019: "Nowy wygląd, ten sam cel"

Krzysztof Sobczak
13.02.2019 11:33
Nowy bolid Mercedesa
fot. Twitter/Mercedes/AMG F1

Mercedes jako kolejny zespół Formuły 1 zaprezentował bolid na sezon 2019. Mistrzowie z poprzedniego sezonu pokazali nowe auto przy okazji jazd próbnych na torze Silverstone.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wcześniej nowe bolidy bądź ich malowania zaprezentowały Haas, Toro Rosso, Williams, którego barw będzie bronił Robert Kubica, oraz były zespół Polaka Renault.

F1: Nowy bolid Mercedesa

Prezentacja bolidu Mercedesa miała charakter zamknięty, ale zarówno zespół, jak i jego kierowcy - mistrz świata Lewis Hamilton i Valtteri Bottas - pochwalili się nową maszyną w mediach społecznościowych. - Jestem podekscytowany możliwością jazdy tym samochodem po raz pierwszy - napisał Brytyjczyk.

Ekipa z Brackley starała się zwodzić kibiców, prezentując zdjęcia auta z niebieskimi i zielonymi elementami, tymczasem w tym aspekcie zmieniło się niewiele i samochód utrzymany jest w srebrnej kolorystyce.

F1: Mercedes - cele na sezon 2019

Celem na nowy sezon jest obrona tytułów mistrzowskich wśród kierowców i konstruktorów.

- Sezon 2019 oznacza dla wszystkich nowe wyzwanie. Przepisy znacząco się zmieniły, więc każdy zaczyna od zera. Musimy znów udowodnić naszą wartość. Rozpoczynamy zmagania z zerowym dorobkiem, więc nie bierzemy niczego za pewnik. Nie mamy prawa czuć się liderem. Zmiana regulaminu sprawia, że każda ekipa ma szanse na tytuł. Każdy jest dla nas zagrożeniem - powiedział szef Mercedesa Toto Wolff.

Nowy sezon Formuły 1 ruszy 17 marca podczas Grand Prix Australii.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS