Zamknij

F1: Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi zostają w Alfie Romeo

30.10.2020 10:57
Kimi Raikkonen
fot. Shutterstock

Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi pozostaną etatowymi kierowcami teamu Alfa Romeo Racing Orlen na sezon 2021 - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Kierowcą testowym i rozwojowym w tym zespole jest obecnie Robert Kubica.

Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi jeżdżą w Alfie Romeo o 2019 roku, od powrotu tej marki do Formuły 1.

Oświadczenie zespołu zakończyło falę spekulacji dotyczącą przyjścia w miejsce Giovinazziego syna siedmiokrotnego mistrza świata Niemca Michaela Schumachera, Micka. Młody Schumacher, który jest związany kontraktem sponsorskim z ekipą Ferrari, był już kilka razy przymierzany do włoskiego teamu. Teraz zapewne trafi do zespołu Haas, który jako jedyny w stawce dwudziestu ekip nie ogłosił jeszcze oficjalnie swojego składu na nowy sezon.

Raikkonen i Giovinazzi zostają w Alfie Romeo

Przed najbliższym wyścigiem 1 listopada o Grand Prix Emilii-Romanii Giovinazzi zajmuje szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, Raikkonen jest siedemnasty. Alfa Romeo jest ósma wśród konstruktorów.

41-letni Raikkonen, który jest obecnie najstarszym kierowcą w F1, tydzień temu w Portugalii zaliczył 327. start w wyścigu GP i jest w tym względzie rekordzistą.

- Alfa Romeo Racing Orlen to dla mnie więcej niż zespół, to jak druga rodzina. To ekipa, który ceni ciężką pracę bardziej niż słowa. Nie mogę się już doczekać przyszłego roku i mam nadzieję, że wyniki będziemy mieli lepsze niż teraz – powiedział Raikkonen.

Także Giovinazzi przyznał, że jest bardzo zadowolony z możliwości kontynuowania współpracy.

- Alfa Romeo Racing Orlen jest moim domem w Formule 1, cieszę się, że ta relacja będzie kontynuowana przez kolejny rok. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy, aby pomóc ekipie w poprawie wyników. Osiągnęliśmy już sporo, ale wiem, że przed nami jest jeszcze długa droga do czołówki – dodał Włoch.

RadioZET.pl/PAP