Zamknij

Oficjalnie: GP Wietnamu odwołane. Organizatorzy nie chcą ryzykować

16.10.2020 09:38
GP Wietnamu odwołane
fot. Pool EPA/Associated Press/East News

GP Wietnamu zostało oficjalnie odwołane. Pierwszy w historii wyścig Formuły 1 na ulicznym torze w Hanoi nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa - poinformowali w piątek organizatorzy.

GP Wietnamu z początku miało odbyć się 5 kwietnia. Ale z powodu koronawirusa, historyczny wyścig w stolicy Wietnamu został odwołany jak szereg innych imprez sportowych. W lipcu natomiast organizatorzy informowali, że jest szansa na jego przeprowadzenie pod koniec listopada, ale ostatecznie do tego nie dojdzie.

- To była ekstremalnie trudna, ale konieczna decyzja, którą wymusiła utrzymująca się na świecie niepewność spowodowana pandemią - napisano w komunikacie.

GP Wietnamu odwołane

Do tej pory udało się w obecnym sezonie przeprowadzić 11 wyścigów; wszystkie miały miejsce w Europie. W kalendarzu pozostało jeszcze sześć zawodów.

W klasyfikacji generalnej zdecydowanym liderem jest broniący tytułu Lewis Hamilton. Brytyjczyk ma 69 punktów przewagi nad drugim Valtterim Bottasem. Trzecie miejsce zajmuje Max Verstappen z dorobkiem 147 punktów.

RadioZET.pl/PAP