GP Niemiec: Katastrofa Ferrari w kwalifikacjach, pole position Hamiltona

27.07.2019 16:02
Lewis Hamilton

Lewis Hamilton zdobył pole position w kwalifikacjach przed wyścigiem o Grand Prix Niemiec. Sebastian Vettel przez awarię w swoim bolidzie nie odnotował żadnego czasu. Z kolei w Q3 z garażu nie wyjechał Charles Leclerc, którego samochód też uległ usterce. Robert Kubica zajął 19. miejsce.

Robert Kubica w pierwszej części kwalifikacji uzyskiwał minimalnie lepsze czasy od George'a Russella. Jednak na ostatnim okrążeniu Brytyjczyk pojechał o 01 sekundy szybciej od Polaka i po raz kolejny był przed 34-latkiem. W międzyczasie wielki pech dopadł Sebastiana Vettela, którego bolid uległ awarii i Niemiec nie uzyskał czasu, co oznacza, że do niedzielnego wyścigu ruszy z ostatniego pola startowego.

W drugiej części czasówki Charles Leclerc, broniący honoru włoskiego zespołu był minimalnie gorszy od Lewisa Hamiltona. To zwiastowało genialną walkę w ostatnim segmencie eliminacji. Finalnie Monakijczyk...podzielił los czterokrotnego mistrza świata i nie ruszył do walki o pierwsze pole startowe. W jego samochodzie także doszło do usterki, co nie pozwoliło mu wykręcić żadnego czasu. W ten sposób Lewis Hamilton spokojnie zdobył 87. pole position w swojej karierze. Tuż za nim uplasował się Max Verstappen, który też w kwalifikacjach zgłaszał problemy z brakiem mocy, a trzeci był Valtteri Bottas.

GP Niemiec: Pełne wyniki kwalifikacji: