F1: Bolid Williamsa wreszcie dotrze do Barcelony. Kolejne opóźnienie nieuniknione

Krzysztof Sobczak
19.02.2019 19:25
Williams wreszcie dostanie nowy bolid
fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER/EastNews

Środa będzie pierwszym dniem, w którym Robert Kubica i George Russell będą mieli okazję do przetestowania nowego bolidu Williamsa. Model FW42 dotrze do Barcelony w środę nad ranem, ale nie będzie gotowy do użytku. To oznacza kolejne opóźnienia i utratę godzin do wyjeżdżenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Williams stracił już dwa dni testowe, a to nie koniec kłopotów. Chociaż - jak informują dziennikarze - w środę między 4 a 5 rano auto zostanie wreszcie dostarczone do Katalonii, to będzie wymagało jeszcze trochę pracy, aby mogło wyjechać na tor. Niewykluczone, że ekipa z Grove będzie gotowa do startu dopiero w popołudniowej sesji. W najbardziej optymistycznej wersji, FW42 pojawi się na torze w południe.

"Jak na ironię, w Barcelonie dziewięć zespołów robi kolejne okrążenia na trasie, a najwięcej mówi się o tej jednej ekipie, która na razie nie jeździ - o Williamsie. W alei serwisowej krążą pogłoski - i to są tylko pogłoski - że nadal obowiązuje wersja, iż bolid teamu pojawi się na torze w środę. Jak szybki będzie FW42, kiedy już wyjedzie z garażu - każdy czeka z niecierpliwością, żeby się dowiedzieć..." - napisano na oficjalnej stronie internetowej F1.

Testy F1 w Barcelonie: Paddy Lowe odejdzie z Williamsa?

Odpowiedzialność za kłopoty z budową nowego bolidu wziął na siebie dyrektor techniczny Paddy Lowe. Według niektórych mediów, Brytyjczyk oddał się do dyspozycji kierownictwa Williamsa, ale jego odejście nie jest przesądzone. Wszystko przez formalności, bowiem Lowe jest jednym z trzech udziałowców stajni, która przeżywa problemy finansowe i nie stać jej na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Testy F1 w Barcelonie: Kiedy pojedzie Kubica?

Według planów Williamsa, które już wielokrotnie były zmieniane, pierwszy do auta wsiądzie Russel, a po nim Kubica. W czwartek kolejność ma zostać odwrócona.

Podczas dwóch pierwszych dni testowych najlepiej prezentował się bolid Ferrari - w poniedziałek najszybszy był Sebastian Vettel, a we wtorek Charlse Leclerc.

Sezon 2019 Formuły 1 ruszy 17 marca podczas Grand Prix Australii w Melbourne.

RadioZET.pl/F1/PAP/KS