Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Kubica skomentował GP Azerbejdżanu. Polak nie wiedział, za co dostał karę

28.04.2019 16:45
sport

Robert Kubica skomentował swój wyścig w Grand Prix Azerbejdżanu. Kierowca Williamsa zajął ostatnie 16. miejsce. W trakcie rywalizacji, krakowianin otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową.

Robert Kubica fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica rozpoczynał wyścig o Grand Prix Azerbejdżanu z alei serwisowej. Było to spowodowane wypadkiem i złamaniem przepisu parku zamkniętego przez Williamsa. Ostatecznie krakowianin zajął 16., ostatnie miejsce.

- Wyścig nie był łatwy, jak każdy wyścig w tym sezonie. To najlepsze podsumowanie. Zaczęliśmy z pit lane. Chłopaki wykonali bardzo dobrą robotę, z tym co mogli i tym, co było do dyspozycji. Udało się złożyć bolid. Zaczęliśmy z pit lane. Na pierwszym hamowaniu, przypomniało mi się, że muszę uważać na dohamowaniach. Zapomniałem o tym w kwalifikacjach i słono za to zapłaciłem. Trudno się jeździ przez cały wyścig. Sytuacja nie zmieniła się, jest ciężko - mówił Kubica w wywiadzie dla Eleven Sports.

34-latek zaznaczył, że chociaż w trakcie piątkowego treningu problemy z autem były mniejsze i tak sytuacja praktycznie się nie zmieniła

- Bolid mógł sprawować się tylko gorzej. Z tymi rzeczami, co mieliśmy i tak chłopaki wykonali dobrą robotę. W piątek mieliśmy mniejsze problemy, ale były one te same. Trudno o jakiekolwiek wyczucie samochodu, jeśli ono się nie prowadzi i ciężko nim w ogóle hamować. Czucie jest ok, żeby utrzymać się na torze. Żeby zrobić coś więcej, tego feelingu nie ma.

Robert Kubica: Polak ukarany w GP Azerbejdżanu

Na początku wyścigu, kierowca Williamsa otrzymał karny przejazd przez aleje serwisową. Było to spowodowane tym, że brytyjski zespół wypuścił Polaka o...dziewięć minut za wcześnie z garażu. Krakowianin zupełnie nie widział, za co został ukarany.

- To nie jest tak, że ja sobie zaplanowałem wyjazd i wyjeżdżam. Nie wiem, z czego to wynika, ale wciąż to niewiele zmienia - zakończył.

Formuła 1 przenosi się do Europy. Kolejny wyścig o Grand Prix Hiszpanii odbędzie się 12 maja.

RadioZET.pl/Eleven Sports/MW

Oceń