Zamknij

Dramatyczna sytuacja w Formule 1. Ferrari zagroziło wycofaniem się z rywalizacji

23.04.2020 13:28

Dramatyczna sytuacja w Formule 1. Szef Scuderia Ferrari Mattia Binotto zagroził wycofaniem się teamu z rywalizacji, jeśli wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia limitu budżetowego w F1.

Mattia Binotto
fot. HZ/Pixathlon/REPORTER/East News
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ferrari nie zgadza się na kolejne ograniczenia limitu budżetowego w Formule 1 i grozi wycofaniem się z rywalizacji, jeśli do tego dojdzie. - To wymagałoby od nas dużych poświęceń i redukcji zasobów ludzkich - powiedział szef włoskiego teamu Mattia Binotto.

Dramatyczna sytuacja w F1. Ferrari zagroziło wycofaniem się z rozgrywek

Wszystkie zespoły przed rokiem zgodziły się na ograniczenie budżetów na sezon 2021 do 175 mln dolarów. Jednak pandemia koronawirusa i związany z tym kryzys ekonomiczny zmuszają do kolejnych oszczędności i weryfikację ustalonego planu. Teraz padła propozycja, by zmniejszyć budżety w 2021 do 138 mln euro, a w kolejnych latach nawet do 110 mln dol. Na razie nie osiągnięto jednak porozumienia w tej sprawie.

- Tego się nie da zrobić. Do tego potrzebne byłyby spore poświęcenia, redukcja zasobów ludzkich, a właśnie tego nie chcemy. Nie zgadzamy się na postawienie nas w takiej sytuacji i jeśli do tego dojdzie, wycofamy się z rywalizacji w Formule 1 i gdzie indziej poszukamy możliwości rozwoju naszego wyścigowego DNA - powiedział gazecie "The Guardian" Binotto.

Ferrari jako jedyny zespół obecny jest nieprzerwanie w Formule 1 od 1950 roku.

- Jesteśmy wszyscy świadomi tego, że Formuła 1, tak jak cały świat, przeżywa trudne chwile związane z pandemią koronawirusa. To nie jest dobry moment na podejmowanie tego typu decyzji. Nie możemy bowiem przewidzieć ich konsekwencji. Wszyscy potrzebujemy teraz spokoju i czasu, by móc odnaleźć się w nowej rzeczywistości - podkreślił Binotto.

W tym roku nie odbył się żaden wyścig Formuły 1 i nie wiadomo, czy sezon w ogóle ruszy. Na razie odwołane są wszystkie zawody do końca czerwca.

Na Covid-19 zachorowało na całym świecie ponad 2,6 mln ludzi i stwierdzono ponad 185 tys. zgonów.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP