Zamknij

Żona Schumachera przerwała milczenie. Ujawniła nowe wiadomości ws. zdrowia legendy F1

08.09.2021 11:49
Michael Schumacher
fot. AFP/EAST NEWS

Corinna Schumacher, żona siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 zdradziła nowe informacje o stanie zdrowia legendarnego kierowcy. - Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby Michael czuł się komfortowo - przyznała w filmie dokumentalnym "Schumacher", którego premierę zaplanowano na 15 września.

Michael Schumacher pod koniec grudnia 2013 roku miał wypadek na nartach. Niemiecki kierowca uderzył w kamień, doznając rozległych obrażeń głowy. Przez sześć miesięcy był w śpiączce. Po wybudzeniu były zawodnik Ferrari nie pokazuje się publicznie. Jedynie do mediów trafiają pojedyncze informacje o stanie zdrowia legendy F1, głównie za sprawą Jeana Todta.

Już 15 września na platformie Netflix ukaże się film dokumentalny "Schumacher" przedstawiający historię Niemca. Poza niepublikowanymi jak dotąd materiałami ze ślubu kibice będą mogli dowiedzieć się, jak jego rodzina radzi sobie po wypadku 52-latka.

Po raz pierwszy głos w sprawie Michaela Schumachera zabrała jego żona, Corinna. Żona siedmiokrotnego mistrza świata od 2013 roku nie wypowiadała się publicznie, aż do teraz.

Żona Michaela Schumachera zabrała głos ws. stanu zdrowia legendy F1

- Oczywiście, że tęsknię za Michaelem. Brakuje mi go każdego dnia. Jednak nie tylko ja za nim tęsknię. Również dzieci, najbliższa rodzina - chociażby jego ojciec, przyjaciele. Wszyscy tęsknią za Michaelem, ale Michael jest tutaj. Myślę, że to daje nam siłę - cytuje jej słowa portal racefans.net.

- Jesteśmy razem. Mieszkamy w domu, prowadzimy terapię. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby Michael czuł się komfortowo. Aby czuł wsparcie naszej rodziny, naszą więź. I bez względu na wszystko, zrobię wszystko, co w mojej mocy. Wszyscy to zrobimy - dodała żona Michaela Schumachera.

- Staramy się prowadzić życie jako rodzina w taki sposób, w jaki Michael lubił. I żyjemy dalej. On zawsze powtarzał, że "co jest prywatne, takim pozostaje". To dla mnie bardzo ważne, aby Michael dalej mógł cieszyć się życiem prywatnym tak bardzo, jak to możliwe. Michael zawsze nas chronił, teraz my chronimy jego - podsumowała.

RadioZET.pl