Claire Williams przyznaje się do błędu: "To moja wina"

Krzysztof Sobczak
05.04.2019 11:10
Claire Williams przyznaje się do winy
fot. pixathlon / HZ/REPORTER/EastNews

Claire Williams, wiceszefowa teamu Williams, przyznała się do pomyłki przy planowaniu prac nad bolidem na sezon 2019. - Wprowadziliśmy zmiany w strukturze wewnętrznej, które okazały się błędem. A to była moja inicjatywa. Przyznaję się do winy - powiedziała w rozmowie z "Auto Hebdo".

Zagłosuj

Czy Williams zdobędzie w tym sezonie punkty?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Zero punktów i regularne ostatnie miejsca w kwalifikacjach i wyścigach - tak na początku sezonu Formuły 1 prezentuje się Williams i nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja miała się szybko zmienić. Miało być lepiej niż w poprzednim sezonie, miał być postęp, a jest regres i jeszcze większe problemy. Już opóźnienie podczas przedsezonowych testów w Barcelonie nie napawało optymizmem.

- Nie mamy przyczepności - tak jedną z największych bolączek nowego auta opisał Robert Kubica. Głos w sprawie kłopotów zespołu zabrała także jego wiceszefowa, Claire Williams.

Claire Williams bierze winę na siebie

- Abyśmy mieli szansę utrzymać pewien poziom, a nawet go podnieść, zmieniliśmy coś w strukturze wewnętrznej i okazało się to błędem. Pewne zmiany były moją inicjatywą. To moja wina - powiedziała Williams w rozmowie z "Auto Hebdo". Dodała jednak, że widzi światełko w tunelu.

- Nie chowamy głowy w piasek. Wiemy, gdzie jesteśmy i czego potrzebujemy, by wygrywać. Tyle że to długi proces. Ścigamy się od 42 lat, to nasza pasja. I choć teraz jesteśmy na końcu stawki, to jestem przekonana, że powrót na należne nam miejsce, jest kwestią czasu. Zresztą nie rozmawiałabym z wami, gdybym nie była tego pewna - oceniła wiceszefowa ekipy z Grove.

Najbliższy wyścig - Grand Prix Chin - odbędzie się 14 kwietnia.

RadioZET.pl/TVN24/sport.pl/KS