Zamknij

Carlos Sainz następcą Vettela w Ferrari, Ricciardo w McLarenie

14.05.2020 12:41

Carlos Sainz został ogłoszony nowym kierowcą Ferrari i zastąpi Sebastiana Vettela. Daniel Ricciardo jeżdżący dotychczas w Renault, zajmie miejsce Hiszpana w McLarenie.

Carlos Sainz w Ferrari
fot. PAP/EPA

Kiedy Sebastian Vettel ogłosił odejście z Ferrari po sezonie 2020, na rynku transferowym F1 ruszyła fala spekulacji. Faworytem do zastąpienia czterokrotnego mistrza świata we włoskiej ekipie był Carlos Sainz, który finalnie został potwierdzony nowym zawodnikiem zespołu z Maranello, podpisując dwuletnią umowę. Tym samym, Sainz zwolnił miejsce w McLarenie,  do którego przejdzie Daniel Ricciardo. Australijczyk związał się z zespołem z Woking wieloletni kontrakt. To oznacza, że skomplikowała się sytuacja samego Vettela.

- Jestem szczęśliwy, że będę mógł ścigać się dla Scuderii od sezonu 2021. Czuję podekscytowanie na myśl o mojej przyszłości z tym zespołem. Przede mną jednak wciąż ważny rok z McLarenem - powiedział syn dwukrotnego rajdowego mistrza świata.

- Jestem zaszczycony mogąc ogłosić, iż od sezonu 2021 Carlos dołączy do naszego zespołu. On w ciągu pięciu sezonów w F1 udowodnił swój wielki talent i pokazał, że ma umiejętności, aby idealnie zintegrować się w naszej rodzinie - skomentował szef Ferrari, Mattia Binotto.

Carlos Sainz i Charles Leclerc stworzą najmłodszy duet kierowców Ferrari od 50 lat. Binotto wierzy, że ci kierowcy pomogą włoskiej stajni w powrocie na szczyt.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/