Bernie Ecclestone uciekł z Brazylii: Zmarli leżą na ulicach

20.05.2020 14:20
Bernie Ecclestone uciekł z Brazylii
fot. pixathlon / HZ/REPORTER

Bernie Ecclestone uciekł z Brazylii z powodu koronawirusa. Były szef F1 w rozmowie z „La Gazzetta dello Sport” opisał fatalną sytuację, jaka panuje w Sao Paulo. - Zmarli leżą na środku ulicy, szpitale są przepełnione

Bernie Ecclestone postanowił wyjechać z Brazylii i przenieść się razem ze swoją ciężarną żoną do Szwajcarii. 89-latek sam znajduje się w grupie zagrożonych. W wywiadzie dla „La Gazzetta dello Sport” były dyrektor Formuły 1 opisał sytuację, jaka panuje w Ameryce Południowej, która stała się centrum pandemii koronawirusa.

- Pojechaliśmy do naszego domku w szwajcarskim Gstaad. Sao Paulo stało się centrum pandemii koronawirusa. Zmarli leżą na środku ulicy, szpitale są przepełnione, a prezydent Jair Bolsonaro jest tym całkowicie przytłoczony. Dopiero teraz zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji – podkreślał.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

Bernie Ecclestone uciekł przed koronawirusem

Ecclestone tłumaczył, że nie dopuści do tego, aby jego syn urodził się w „brazylijskim chaosie i zatłoczonym szpitalu”. Termin porodu przewidziany jest na czerwiec.

Brytyjczyk był szefem Formuły 1 przez prawie 40 lat. Trzy lata temu sprzedał prawa do F1 amerykańskiej firmie Liberty Media za blisko 5 miliardów dolarów.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/gazzetta.it