Zamknij

Alfa Romeo ma wolne miejsce na sezon 2023. Wiemy, co postanowili ws. Kubicy

Maciej Walasek
12.08.2022 21:30
Robert Kubica
fot. Hasan Bratic/SIPA/SIPA/East News

Alfa Romeo Racing Orlen nie zamierza stawiać na Roberta Kubicę w sezonie 2023 Formuły 1. Szwajcarski zespół mimo posiadania jednego wolnego miejsca interesuje się dwoma innymi kierowcami.

Alfa Romeo Racing Orlen wciąż nie skompletował składu na sezon 2023 Formuły 1. Wiadomo, że w zespole z Hinwil pozostanie Valtteri Bottas, którego obowiązuje wieloletni kontrakt. Jedyną zagadką jest fotel drugiego kierowcy, który na razie pozostaje bez obsadzenia.

Szwajcarska ekipa najprawdopodobniej nie przedłuży umowy z Guanyu Zhou. Chińczyk ma nie spełniać kilku punktów kontraktu, co pozwala Alfie Romeo na jego rozwiązanie. Niestety, Robert Kubica nie jest faworytem do zastąpienia zawodnika z Azji.

Robert Kubica bez szans na fotel w Alfie Romeo Racing Orlen

"Mam nadzieję, że znajdziemy Robertowi nową rolę w zespole. Jest z nami od kilku lat i chciałbym znaleźć rozwiązanie dla ewentualnej współpracy w przyszłości, ale na razie nie mam żadnych pomysłów" - cytował słowa Vasseura serwis "Motorsport Total".

Frederic Vasseur chce postawić na kogoś innego. Szef teamu poważnie zastanawia się nad zatrudnieniem Theo Pourchaire'a. 18-latek uchodzi za ogromny talent. W tej chwili Francuz występuje w F2, ale wkrótce może otrzymać szansę w jednym z piątkowych sesji treningowych F1, co zaznaczył sam Vasseur w rozmowie z portalem formula1.com.

18-latek pojedzie w Alfie Romeo?

"Znajdziemy rozwiązanie, by umieścić go w bolidzie. Nie martwcie się" - cytuje jego słowa portal formula1.com. Warto dodać, że Vasseur jest menedżerem nastoletniego zawodnika.

Alfa Romeo Racing Orlen zajmuje aktualnie szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1 w tym sezonie, mając 51 punktów na koncie. W tej chwili trwa przerwa wakacyjna w F1. Kierowcy powrócą do rywalizacji pod koniec miesiąca, startując w GP Belgii 28 sierpnia/

RadioZET.pl