Zamknij

Alfa Romeo Racing Orlen podjął decyzję. Złe wieści dla Roberta Kubicy

Maciej Walasek
27.09.2022 16:20

Guanyu Zhou przedłużył umowę z ekipą Alfa Romeo Racing Orlen na dwa kolejne lata. Tym samym zespół uciął wszelkie spekulacje łączące Roberta Kubicę z drugim fotelem w teamie.

Robert Kubica
fot. Hasan Bratic/SIPA/SIPA/East News

Guanyu Zhou pojawił się w Formule 1 w tym roku. Jak na razie wziął udział w 16 wyścigach Grand Prix, zdobywając 6 punktów. Chiński kierowca wypada gorzej, niż jego zespołowy partner Valtteri Bottas. Fin dotychczas uzbierał 46 punktów. W klasyfikacji generalnej zajmuje 17. miejsce. Od dłuższego czasu szef Alfy Romeo Racing Orlen Frederic Vasseur przekonywał w rozmowach z dziennikarzami, że jest zadowolony z pracy, jaką wykonuje 23-latek.

Guanyu Zhou pozostanie w Alfie Romeo Racing Orlen

- Nie mogę doczekać się kontynuacji współpracy z Zhou. Od pierwszego dnia w zespole, od testu w Abu Dhabi w ubiegłym roku, imponował mi swoim podejściem do pracy i zawsze pozytywnym nastawieniem. Wiedzieliśmy, że jest szybki, ale sposób, w jaki zaadaptował się do Formuły 1 w tak krótkim czasie był jednym z największych zaskoczeń naszego sezonu. Jest bardzo miłym gościem, wszyscy w zespole lubią go zarówno na poziomie zawodowym jak i osobistym. Zadawał pytania i uczył się – od inżynierów, od Valtteriego. Inteligentnie wdrażał zdobytą wiedzę i poprawiał się z wyścigu na wyścig. Będzie miał doświadczenie na kolejny sezon i jestem pewien, że uczyni kolejny krok naprzód i pomoże w rozwoju zespołu - mówił Vasseur.

- Jestem szczęśliwy i wdzięczny Alfa Romeo F1 Team Orlen za możliwość bycia częścią ekipy przez kolejny sezon. Dojście do Formuły 1 było spełnieniem marzeń, a uczucie rywalizacji w pierwszym wyścigu zostanie ze mną na zawsze. Zespół bardzo mnie wspierał, przywitał z otwartymi rękami od pierwszego dnia, pomagając zaadaptować się do najbardziej skomplikowanego środowiska w motorsporcie. Jest wiele więcej, co chcę osiągnąć w tym sporcie i z tym zespołem - dodał Zhou.

Do zakończenia tegorocznych zmagań w Formule 1 pozostało sześć wyścigów. Najbliższy odbędzie się w niedzielę w Singapurze na torze Marina Bay.

loader

RadioZET.pl