Zamknij
Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował bolid na sezon 2021
5 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe

Alfa Romeo Racing Orlen przedstawił nowy bolid F1 na sezon 2021. Oficjalna prezentacja modelu C41 odbyła się w Teatrze Narodowym Warszawie.

Alfa Romeo Racing Orlen w poniedziałek, 22 lutego w Teatrze Narodowym w Warszawie zaprezentował nowy bolid na sezon 2021 oznaczony symbolem C41. Poza kierowcami zespołu: Kimim Raikkonenem, Antonio Giovinazzim i Robertem Kubicą, w prezentacji wzięli udział szef ekipy Frederic Vasseur oraz dyrektor techniczny Jan Monchaux, a także prezes sponsora tytularnego PKN Orlen Daniel Obajtek.

W swoim malowaniu Alfy Romeo niewiele się zmieniło, porównując samochód do zeszłego sezonu. Nadwozie pozostało biało-czerwone. Jednak odwrócono barwy, gdzie na górze pojawiła się biel, a na dole czerwień.

- To niesamowite wydarzenie, po raz pierwszy tej rangi w Polsce – komentował Robert Kubica, który pozostał zawodnikiem rezerwowym zespołu z Hinwil.

Alfa Romeo Racing Orlen: Prezentacja bolidu na sezon 2021

- Gdy mamy znacznie ograniczone możliwości testowania na torze, moja praca w symulatorze ma szczególne znaczenie. Ale oczywiście, tak jak wszyscy, czekam na pierwsze jazdy, aby poznać nowy sprzęt – dodał Polak.

W ubiegłym roku  Alfa Romeo Racing Orlen zakończył zmagania na ósmym miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Jako że w kolejnym sezonie nie wprowadzono konkretnych zmian, trudno oczekiwać, że forma zespołu zmieni się o 180 stopni.

RadioZET.pl