Zamknij

Alexander Albon w nowym zespole. Williams zamknął skład kierowców

08.09.2021 15:32
Alexander Albon
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Alexander Albon został ogłoszony nowym zawodnikiem Williamsa w sezonie 2022. Posadę drugiego kierowcy zachował Nicholas Latifi, który będzie zespołowym kolegą 25-latka.

Alexander Albon powraca do Formuły 1. W tegorocznych zmaganiach 25-latek pełni rolę kierowcy rezerwowego w Red Bullu i ściga się w serii DTM. Od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Williamsa.

- Jestem naprawdę podekscytowany, mogąc wrócić do Formuły 1 w sezonie 2022. Jestem bardzo wdzięczny Red Bullowi i Williamsowi za wiarę we mnie i pomoc w powrocie. Wspaniale było obserwować postęp, jaki Williams zrobił w ostatnim roku - powiedział nowy zawodnik Williamsa.

Alexander Albon kierowcą Williamsa w sezonie 2022

Były kierowca Red Bulla zastąpi George'a Russella, który po tym sezonie przeniesie się do Mercedesa. Jednocześnie zespół z Grove potwierdził przedłużenie umowy z Nicholasem Latifim, który kolejny rok spędzi w brytyjskiej ekipie.

Alexander Albon w Formule 1 zadebiutował w 2019 roku w barwach Toro Rosso. W czasie pierwszego sezonu przeniósł się do Red Bulla. Ostatni raz wystąpił w Grand Prix w grudniu w 2020 roku w Abu Zabi, gdzie zajął czwarte miejsce.

RadioZET.pl